29.11.2022, Salı
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Öğrenci Kartı’nda vize süresi uzatıldı

Denizli Öğrenci Kartı’nda vize süresi uzatıldı

Haber Merkezi - 30 Eylül 2022 Cuma - 09:59 Denizli Öğrenci Kartı’nda vize süresi uzatıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesince yapılan açıklamada, Denizli Öğrenci Kartı için vize tarihinin 5 Ekim’e kadar uzatıldığı belirtildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu Denizli Öğrenci Kartlarında vize dönemi uzatıldı. Daha önce 30 Eylül olarak açıklanan Denizli Öğrenci Kartı son vize tarihinin öğrencilerin yoğunluk yaşamaması için 5 Ekim Çarşamba günü olarak güncellediği duyuruldu.

Vizesi yapılmayan karrtların 6 Ekim’den itibaren geçersiz kart olacağı kaydedilirken, gerekli evraklar ise şu şekilde açıklandı:

“2022-2023 eğitim – öğretim yılına ait öğrenci belgesi (E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2022-2023 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.) NOT: Doğum tarihi 2006 yılı ve üstü olan öğrencilerin nüfus cüzdanı.”

VİZE İŞLEMLERİ NEREDE YAPILIYOR?

Vatandaşların vize işlemlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ait; eski Özel İdare Binası karşısında bulunan Valilik Kart Dolum Merkezi, Bayramyeri Meydanı Kart Dolum Merkezi, Pamukkale Üniversitesi Kampüs Kart Dolum Merkezi ve Merkez Kapalı Spor Salonu yanında bulunan Kart Dolum Merkezi’nde vize işlemlerini yaptırabilecekleri belirtildi.

ÖĞRENCİ KARTI ÇIKARTMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Haberin DevamıReklam

İlk kez öğrenci kartı çıkartmak için 2022-2023 eğitim – öğretim yılına ait öğrenci belgesi (E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2022-2023 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.) Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf, doğum tarihi 2006 yılı ve üstü olan öğrencilerin ise nüfus cüzdanları ve 1 adet vesikalık fotoğraf getirmelerinin yeterli olacağı bildirildi.

DENİZLİ ÖĞRENCİ KARTI’NDAN YARARLANABİLENLER

Denizli Öğrenci Kartı’ndan, resmi ve özel örgün eğitim kurumlarından kayıtlı olup eğitim alan öğrenciler, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri (ders aşaması, tez aşaması dahil) lisansüstü ve doktora öğrencileri, mesleki eğitim müdürlükleri (çıraklık eğitim), açık öğretim fakültesi öğrencileri, mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri, askeri lise öğrencileri, polis meslek yüksek okulu öğrencileri ile 2022 yılında mezun olan lise öğrencilerinin 1 sene daha yararlanabileceği ifade edildi. Ayrıca, açık öğretim lise ve açık ilköğretim öğrencilerinin SGK kaydı olmadığını gösteren belge ile öğrenci haklarından yararlanabileceği dile getirildi.