Denizli Öğrenci Kartı için vize uyarısı – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Öğrenci Kartı için vize uyarısı

Denizli Öğrenci Kartı için vize uyarısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Eylül 2023 Salı - 14:11Güncelleme: 26 Eylül 2023 Salı - 14:11
Denizli Öğrenci Kartı için vize uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu “Denizli Öğrenci Kartı”nda vize döneminin 30 Eylül Cumartesi günü sona ereceği uyarısı yapılırken, yoğunluk yaşanmaması için vize işlemlerinin son güne bırakılmaması istendi.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla Denizli Öğrenci Kartlarının vizesinin mutlak suretle yapılması gerektiği, vizesi yapılmayan kartların kullanılamayacağı açıklandı. Bu kapsamda 30 Eylül’e kadar vizesi yapılmayan Denizli Öğrenci Kartlarının 6 Ekim’den itibaren geçersiz sayılacağı belirtildi. Vatandaşlardan yoğunluk yaşanmaması için vize işlemlerini son güne bırakmamaları istendi.

VİZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Vize işlemleri için gerekli evraklar ise şu şekilde açıklandı: “2023-2024 eğitim – öğretim yılına ait öğrenci belgesi (E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2023-2024 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.) Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf. Doğum tarihi 2007 yılı ve üstü olan öğrencilerin nüfus cüzdanları ile gelmeleri yeterlidir.”

DENİZLİ ÖĞRENCİ KARTI’NDAN YARARLANABİLENLER

Resmi ve Özel Örgün Eğitim Kurumlarından kayıtlı olup eğitim alan öğrenciler, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri (ders aşaması, tez aşaması dâhil) lisansüstü ve doktora öğrencileri, mesleki eğitim müdürlükleri (çıraklık eğitim), açık öğretim fakültesi öğrencileri (2 yıllıklar 4 yıl, 4 yıllıklar 7 yıl öğrenci haklarından faydalanır.), mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri, askeri lise öğrencileri, polis meslek yüksek okulu öğrencileri ve ayrıca 2023 yılında mezun olan lise öğrencileri de 1 sene daha yararlanabilecekler. Ayrıca, açık öğretim lise ve açık ilköğretim öğrencilerinin SGK kaydı olmadığını gösteren belge ile öğrenci haklarından yararlanabileceği ifade edildi.

VİZE İŞLEMLERİ NEREDE YAPILACAK?

Vatandaşların vize işlemlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ait; eski Özel İdare Binası karşısında bulunan Valilik Kart Dolum Merkezi, Bayramyeri Meydanı Kart Dolum Merkezi, Pamukkale Üniversitesi Kart Dolum Merkezi, ve Çınar Kart Dolum Merkezi’nde (Merkez Kapalı Spor Salonu yanı) yaptırabilecekleri belirtildi.