17.01.2021, Pazar
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Öğrenci Kart için vize uyarısı

Haber Merkezi - 9 Eylül 2019 Pazartesi - 09:47 Denizli Öğrenci Kart için vize uyarısı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla, öğrencilere toplu taşımada kullandıkları “Denizli Öğrenci Kartı”nı vize yaptırmaları uyarısında bulundu. Vize dönemi 30 Eylül’de sona erecek.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu Denizli Öğrenci Kartları’nda vize uyarısında bulundu. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla yapılan uyarıda, Denizli Öğrenci Kartları’nın vizesinin mutlak suretle yapılması gerektiği, vizesi yapılmayan kartların kullanılamayacağı sbelirtildi. Denizli Öğrenci Kartlarının son vize tarihinin ise 30 Eylül’e kadar olduğu ifade edildi. Vizesi yapılmayan Denizli Öğrenci Kartları’nın 2 Ekim’den sonra geçersiz olacağına dikkat çekildi.

VİZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Vize işlemleri için gerekli evraklar ise şu şekilde açıklandı: “2019-2020 eğitim öğretim yılına ait öğrenci belgesi ( E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.)” NOT : Doğum tarihi 2003 yılına kadar olan öğrencilerin Nüfus Cüzdanları ile gelmeleri yeterlidir.

YENİ KART İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Yeni Denizli Öğrenci Kartı çıkartmak için gerekli evraklar ise şöyle: 2019-2020 eğitim-öğretim yılına ait öğrenci belgesi ( E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.) Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf. Doğum tarihi 2003 yılına kadar olan öğrencilerin nüfus cüzdanları ve 1 adet fotoğraf getirmeleri yeterlidir.

DENİZLİ ÖĞRENCİ KARTI’NDAN YARARLANABİLENLER

Denizli Öğrenci Kartı’ndan, resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında kayıtlı olup eğitim alan öğrenciler, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri,lisans üstü ve doktora öğrencileri, mesleki eğitim müdürlükleri (çıraklık eğitim), açık öğretim fakültesi öğrencileri (2 yıllıklar 4 yıl, 4 yıllıklar 7 yıl öğrenci haklarından faydalanır), mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri, askeri lise öğrencileri ve polis meslek yüksek okulu öğrencilerinin yararlanabileceği belirtildi.

VİZE İŞLEMLERİ NEREDE YAPILACAK?

Vatandaşların vize işlemlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ait; eski Özel İdare Binası karşısında bulunan Kart Dolum Merkezi, Bayramyeri Meydanı Kart Dolum Merkezi, Otogar Kart Dolum Merkezi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Binası Kart Dolum Merkezinden yaptırabilecekleri belirtildi.