06.03.2021, Cumartesi
6 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu

Kent Konseyinden online sivil toplumu konuşuyoruz programı

Haber Merkezi - 21 Şubat 2021 Pazar - 12:00 Kent Konseyinden online sivil toplumu konuşuyoruz programı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin online olarak devam ettiği Sivil Toplumu Konuşuyoruz programına Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz konuk oldu.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafında online olarak düzenlenen programlar devam ediyor. Sivil Toplumu Konuşuyoruz adlı program ile Denizli’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının ele alındığı söyleşinin konuğu Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz oldu.

“TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM ETMELİYİZ”

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüsün başta kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin çalışma şekillerinde dönüşüm ve değişim yaşandığını söyleyen Kent Konseyi Başkanı Değirmenci, Kent Konseyi olarak çalışmaların online bir şekilde sürdürüldüğüne dikkati çekti. Değirmenci, şunları söyledi:

“Ülkemiz ve bütün insanlık inşallah bir an önce normale dönsün. Normal olmanın ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu bu süreçte bir kere daha anladık. İnsanoğlu hangi şartlarda olursa olsun, kendisine çözüm üretebilen, alternatif imkanlar oluşturabilen bir varlık. Pandemi sürecinde her kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri, bireysel anlamda da olsa bir şeyler yapma gayretinde oldu” diye konuştu. Denizli’nin alınan tedbirlerle şu an iyi bir konumda olduğunu kaydeden Değirmenci, “Hedefimiz hiç vaka olmayana dek tedbirlere uyup, üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz.”

“DEPREMLERDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILDI”

Türk Kızılay’ının köklü bir tarihe ve başarılı bir geçmişe sahip olduğunu belirten Denizli Şube Başkanı Deniz ise, son dönemde meydana gelen Acıpayam ve Bozkurt depremlerinde yaraların sarılması adına çok önemli hizmetlerde bulunulduğunu kaydetti. Pandemi süreci ile birlikte, Türk Kızılayı Denizli Şubesi olarak yardım seferberliği başlattıklarını anlatan Deniz, “Kızılay ailesi olarak bu faaliyetlerimizi kesintisiz sürdürdük. Coronavirüs nedeniyle çalışmalarımızda olumsuzlukla karşılaşmadık. Yaklaşık 6 bin vatandaşımıza ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.