Kent Konseyi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel kutlama – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Kent Konseyi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel...

Kent Konseyi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel kutlama

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Ekim 2023 Pazar - 10:09Güncelleme: 15 Ekim 2023 Pazar - 10:10
Kent Konseyi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel kutlama

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel bir program düzenledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, Benim Mahallem Projesi kapsamında Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına özel bir program düzenledi. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarından Ahmet Algün’ün kahramanlık türküleri seslendirdiği programa katılanlar, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı coşkusunu doyasıya yaşadı. Zolan’ı Türk bayrakları ile karşılayan katılımcılar, hep birlikte 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

Haberin DevamıReklam
Zolan, burada yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarla birlikte pek çok başarılı projeye imza attıklarını söyleyerek, “Sizlerin gayreti, yeteneği ve çabası sizleri daha da güzel yerlere ulaştıracak. Cumhuriyetimizin 100. yılında parmakla gösterilen noktadasınız. Her türlü imkanımızla sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun” dedi.

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve gazileri şükranla andığını belirten Zolan, “Bize düşen Cumhuriyetimizin, vatanımızın, toprağımızın ve bayrağımızın ilelebet payidar kalması için gece gündüz çalışmaktır. Denizli’miz Atatürk’ümüzün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine hızlı bir şekilde yol alıyor. Muasır medeniyet seviyesinin üzerine hep beraber el ele koşmaya devam edeceğiz. Denizlimiz verilen görevi yerine getirmiş, emanete sahip çıkmıştır” diye konuştu.