Denizli Kent Konseyi Başkanlığına Marım seçildi – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Kent Konseyi Başkanlığına Marım seçildi

Denizli Kent Konseyi Başkanlığına Marım seçildi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 28 Haziran 2024 Cuma - 14:34Güncelleme: 28 Haziran 2024 Cuma - 14:35
Denizli Kent Konseyi Başkanlığına Marım seçildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi (DBB) Kent Konseyinin genel kurulu yapıldı ve başkanlığa, Ali Marım seçildi.

Kent Konseyinin seçimli olağan genel kurul toplantısı, DBB Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali Marım, Genel Sekreter Yardımcısı Özgür Başkurt, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kent Konseyi üyelerinin katılımıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Genel kurulda konuşan Çavuşoğlu, kentin farklı renklerinin bir arada olduğu, herkesin kucaklandığı bir platform olan Kent Konseyini çok önemsediklerini, ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışına yönelik bir iradeye sahip olduklarını söyledi.

Önceki dönem Denizli Belediye Başkanı Ali Marım’ın 1997 yılında tüm dünyanın örnek alacağı bir projenin içinde olmasının ve Türkiye’de Denizli özelinde Kent Konseyi’nin temelini atmasının çok kıymetli olduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Yıllar sonra aynı yerde yeniden bir arada olmak bizim için de ayrıca keyifli. Umarız ki güzel şeylere imza atma noktasında güzel çabalar içerisine gireriz. Denizli için bir hikaye yazma zamanımız geldi. Öyle bir sürecin içinden geliyoruz ki, insanların bireyselleştirildiği, toplumun genelde ayrıştırılmaya çalışıldığı, herkesin kendi gemisini kurtardığında kaptan olduğu bir sistem egemen hale getirilmeye çalışılıyor. Biz bunu, bu şehirde değiştirmek istiyoruz. ‘Ben’ ile başlayan değil ‘biz’ ile başlayan cümlelerin egemen olduğu, bu şehirde gemisini kurtaranların kaptan olduğu değil, yanındaki filikada seyahat edenlerin de o gemiye alınıp hep beraber kurtuluşun bizi bir yerlere götüreceği inancıyla yol yürüyoruz.”

Haberin DevamıReklam
Denizli Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Marım ise, yeni dönemde geçmişte yapılan çalışmaları devam ettirme ve daha yeni projeleri hayata geçirme adına yeni yönetim kurulunu belirlediklerini ifade etti. Marım, sözlerine şunları ekledi:

“Denizli’de yaşayan tüm vatandaşlarımız ile birlikte çalışmalar yapacağız. Kent Konseyi’nin yeni dönemde yapacağı çalışmalarda STK’larla, meslek odalarımızla, sendikalarımız ile ayrı ayrı gruplar oluşturarak kentin içindeki dinamiklerle birlikte çalışacağız. Hepimizin kentimiz için birçok projesi olduğunu biliyorum. Heyecanımızı hep birlikte yaşayacağız. Denizli’de ‘ben’ değil ‘biz’ demek için varız. İlimizde yaşanan tüm sorun ve sıkıntıları tespit ederek paydaşlarımız ve halkımız ile ortak çalışmalar yaparak çözeceğiz. Sivil toplumun en güçlü örgütü Kent Konseyleridir” ifadelerini kullandı.

KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU

Tek liste ile gidilen seçimlerde Marım, Kent Konseyi Başkanlığına seçilirken, Yürütme Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Baran Akın, Serdar Selman Savran, İbrahim Okkaya, Mehmet Karaduman, Ragıp Çelik, Firdevs Akbaş Varvada, Osman Yüreci, Osman Üçgül, Bilsen Özen, Sevil Güngör, Didar Melek Armutçuk, Derya Topal ve Muammer Kardeş.