26.11.2020, Perşembe
3 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Kent Konseyi Akşam Buluşmaları’nda online söyleşi

Haber Merkezi - 21 Kasım 2020 Cumartesi - 11:22 Denizli Kent Konseyi Akşam Buluşmaları’nda online söyleşi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin online olarak yapılan Akşam Buluşmaları’nda, "Balkan Savaşlarından Lozan Barış Antlaşması’na Ege Denizi'ndeki Adalar Üzerinde Türk-Yunan İhtilafı" konulu söyleşi gerçekleştirildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi, “Akşam Buluşmaları” programı kapsamında Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Karabulut’u ağırladı. Söyleşidi, Türklerin Anadolu’ya gelmesinde bu yana Ege Denizi ve adalar hakkında tarihsel bir sunum yapan Doç. Dr. Karabulut, merak edilen sorulara da yanıt verdi. Karabulut, “Tarihin günümüzle etki eden olaylarla bağlantısını anlatacak bir konuyu paylaşmak istedim. Türkiye kendi hakkına sahip çıkmak zorundadır. Lozan Barış Antlaşması, bugün yaşayan bir antlaşmadır ve Türkiye’nin tapu senedidir” dedi.   

“ONLİNE PROGRAMLARIMIZ DEVAM EDECEK”

Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, pandemi sürecinde tüm faaliyetlerini azami ölçüde online şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Tüm dünyayı etkileyen coronavirüs tedbirleri çerçevesinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi olarak çalışma ve programlarımızı mümkün olduğunca online bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Akşam Buluşmaları ismini verdiğimiz programlarımızda birbirinden kıymetli konuklarımızın bilgilerinden faydalanıyor, yüz yüze bir araya gelemesek de, internet erişimi ile programlarımızı sürdürüyoruz. Online programlarımız devam edecek” diye konuştu.