23.04.2021, Cuma
12 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Kayak Merkezi’nde tatbikat

Denizli Kayak Merkezi’nde tatbikat

Haber Merkezi - 26 Ocak 2018 Cuma - 11:47 Denizli Kayak Merkezi’nde tatbikat

Denizli Kayak Merkezi’nde vatandaşların huzur ve güven içinde vakit geçirmesi için her türlü olumsuzluğa karşı tedbir alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitimli 10 personeli ile tatbikat gerçekleştirdi.

A- A+

Pamukkale’den sonra kentin ikinci beyazı olarak adlandırılan Denizli Kayak Merkezi’nde tüm olumsuzluklara karşı her türlü güvenlik önlemini alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, özel eğitimli personeli ile tatbikat gerçekleştirdi. Mekanik tesislerdeki halat gerginliklerinden kabin içi güvenlik ve otomasyona kadar tüm sistemlerin bakımları düzenli olarak gerçekleştirilirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından organize edilen tatbikat kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen senaryo uygulandı.

ÖZEL EĞİTİMLİ 10 PERSONEL KATILDI

Senaryo gereği 25 metre yüksekliğindeki kabin içerisinde mahsur kalan yolcu, itfaiye ekipleri tarafından güvenle tahliye edildi. İtfaiye Dairesi Başkanlığı arama kurtarma ekibi tarafından gerçekleştirilen eğitim tatbikatına, özel olarak eğitilen 10 personel katıldı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen tatbikat büyük beğeni topladı.