30.10.2020, Cuma
13 °C / 22 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Kayak Merkezi yolu sıcak asfaltla kaplandı

Haber Merkezi - 10 Ekim 2020 Cumartesi - 13:03 Denizli Kayak Merkezi yolu sıcak asfaltla kaplandı

Denizli’yi kış turizminde de cazibe merkezine dönüştürme hedefiyle hayata geçirilen kayak merkezi projesinde, Bozdağ’a ulaşımı sağlayan yol sıcak asfaltla kaplandı. Ayrıca su tahliye kanalları ve bariyerler de yapıldı.

A- A+

Denizli’nin alternatif turizm kaynaklarından daha fazla yararlanması hedefiyle Büyükşehir Belediye tarafından hayata geçirilen Bozdağ’daki kayak merkezine ulaşımı sağlayan yol yenilendi. 12 kilometrelik yol, sıcak asfaltla kaplandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çalışmaları yerinde görmek üzere Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve meclis üyeleri ile birlikte Bozdağ’a gitti. Nikfer Mahallesi’nden başlayarak Denizli Kayak Merkezi’ne kadar süren 12 kilometrelik sıcak asfalt çalışmasını inceleyen Başkan Zolan, aynı güzergahta yaptıkları su tahliye kanalları ve riskli bölgelerdeki bariyer çalışmalarını kontrol etti.

“DENİZLİ’MİZİN EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ”

Denizli Kayak Merkezi’nin kentin en önemli turizm merkezilerinden biri olduğunu söyleyen Zolan, dünya standartlarında hizmet veren tesisin ulaşımıyla ilgili sıkıntılar olduğunu, yolun kalitesini yükseltmeleri gerektiğini, çalışmaların da bu amaca yönelik gerçekleştirildiğini belirtti. Zolan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada 2420 metre rakıma çıkıyoruz. Denizli ölçeğinde yüksek bir rakım. Yoğun kar yağışı yollarda sıkıntılara neden oluyordu. Denizli’mizde yaşayan vatandaşlarımız başta olmak üzere, şehir dışından gelen misafirlerimiz yolla ilgili zorluklar yaşıyordu. Bu durumu tespit ettik, sorunu gördük ve çalışma başlattık. Denizli Kayak Merkezimizin yaklaşık 12 kilometrelik yolunu sıcak asfalt yaptık. Denizlili hemşehrilerimiz ve misafirlerimiz artık kayak merkezine geldiğinde yolla ilgili herhangi bir sorun yaşamayacak. Ege’nin en büyük kayak merkezi yeni sezonu heyecanla bekliyor.”

“HER GEÇEN GÜN DAHA DA İYİYE GİDECEK”

Yolun asfaltlanmasının yanında riskli bölgelerde bariyer çalışması yaparak güzergahı daha güvenli hale getirdiklerine işaret eden Başkan Zolan, “İnşallah birkaç gün içerisinde bu işler tamamlanacak ve Denizli Kayak Merkezimiz bu kışa hazır hale gelecek. Tüm misafirlerimizi daha iyi karşılayacağız. Şimdiden Denizlimize, kayak severlere ve tüm misafirlerimize hayırlı olsun. Denizlimizin en önemli turizm merkezlerinden olan kayak merkezimiz inşallah her geçen gün daha da iyiye gidecek. Ülkemize, bölgemize, şehrimize kış turizminde de imkanlar sunmaya devam edeceğiz. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık ise, Büyükşehir Belediyesi tarafından kayak merkezinin yolunun daha da konforlu hale getirildiğini ifade ederek, “2420 metre rakımda Denizli’nin eşsiz güzelliklerinin yer aldığı Bozdağımızdayız. Kayak merkezimiz 12 kilometrelik sıcak asfalta kavuşuyor. Buraya gelen misafirlerimiz artık daha modern ve güvenli bir yolda seyahat edecek. Yapılan çalışmalar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EGE’NİN EN BÜYÜK KAYAK MERKEZİ

Kayakseverlerin yeni sezonun açılmasını heyecanla beklediği Denizli Kayak Merkezi, kent merkezine 75 km uzaklıktaki Tavas ilçesinin Nikfer Mahallesi sınırları içinde bulunan 2 bin 420 metre rakımlı Bozdağ’da bulunuyor. Dünya standartlarında hizmet veren tesiste toplam 13 kilometre uzunluğunda 9 adet pist yer alıyor. Amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı ve pistleri barındıran tesiste saate 2 bin 500 kişiyi taşıyabilecek kapasitede 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant hizmet veriyor. Ulaşım kolaylığı, alt yapısı ve günü birlik tesisleriyle ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kapasitede bulunan Denizli Kayak Merkezi, topoğrafik yapısı ve Alplere özgü kar kalitesi ile kayak ve snowboard yapmak için büyük avantaj sağlıyor.