02.10.2022, Pazar
21 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Kayak Merkezi Sosyal Tesisi yeni...

Denizli Kayak Merkezi Sosyal Tesisi yeni sezona yetişecek

Haber Merkezi - 3 Eylül 2022 Cumartesi - 12:38 Denizli Kayak Merkezi Sosyal Tesisi yeni sezona yetişecek

Denizli’nin Tavas ilçesindeki Bozdağ’da bulunan kayak merkezine Büyükşehir Belediyesince yaptırılmakta olan sosyal tesisin yeni sezona yetişeceği bildirildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, ilin alternatif turizm kaynaklarından birisi olarak hizmete sunulan Denizli Kayak Merkezi’nde önemli bir eksikliği giderecek sosyal tesisin yapımı devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni ve beraberindekilerle kayak merkezine giderek incelemelerde bulundu.

Zolan, burada yaptığı açıklamada, Denizli Kayak Merkezi’nde artan ihtiyaçların karşılanması amacıyla 4 katlı sosyal tesisin yapımını başlattıklarını, tesisin gelecek kış hizmet vereceğini, kayak tesislerinin ilk günden itibaren yoğun ilgi gördüğünü, Ege’nin kayak merkezi konumuna geldiğini söyledi.

 

“KONUKLAR KONFORLU ŞEKİLDE AĞIRLANACAK”

Tesisteki kar kalitesinin çok üst seviyede olduğunu, kayakseverlerden çok olumlu tepki aldıklarını, her yıl kayak merkezine talebin arttığını, bu nedenle daha önce yaptıkları sosyal tesisin yetersiz kaldığını belirten zolan, şunları kaydetti:

“Mimarisiyle, konforuyla, kullanım alanıyla buraya gelen insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak standartta yeni bir sosyal tesisin yapılması gerekiyordu. Yeni sosyal tesisimiz için çalışmaya başladık ve çok güzel bir proje ortaya çıktı. Yoğun bir çalışmayla çok şükür inşaatın sonuna geldik. Önümüzdeki kış,yeni kayak sezonunda inşallah kayakseverleri burada misafir edeceğiz. Konuklarımızı konforlu bir şekilde ağırlayacağız. Ben şimdiden sosyal tesisimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

“HİZMET KALİTESİNİ HER GEÇEN GÜN ARTIRIYORUZ”

Haberin DevamıReklam

Denizli Kayak Merkezi’nin yol sorununu çözdüklerini, güzergahtaki riskli noktalara da çelik bariyer döşeyerek ulaşım güvenliğini ve konforunu sağladıklarını ifade eden Zolan, “Şimdi, yeni sosyal tesisimizle bu konforu artırıyoruz. İnsanlarımız burada yeme, içme, dinlenme gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Kayak merkezimiz bu kış gelen misafirlerimize daha konforlu hizmet verecek. Ben bugüne kadar kayak merkezimizi ziyaret eden misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah yeni sezonda Denizli Kayak Merkezi ayrı bir güzellikte, ayrı bir konforda insanlarımıza hizmet verecek. Ege’de kayak merkezinin olması çok çok uç bir nokta. Tüm imkanları zorlayarak bu kayak merkezimizi inşa ettik. Hizmet kalitesini her geçen gün artırıyoruz” dedi.

SOSYAL TESİS ÖZELLİKLERİ

Günübirlik tesis; bodrum, zemin, birinci ve asma kat olmak üzere 4 kattan oluşmakta ve toplam kat alanı 3 bin 850 m²’dir. Bodrum katta teknik hacimler, sığınak, depolar, bebek bakım odası ve bay/bayan mescitleri bulunuyor. Katlar arasındaki sirkülasyon iki merdiven ve asansörlerle sağlanacak. Kayak kiralama, soyunma odaları, tuvalet gibi yoğun kullanım alanları ve revir bu katta yer alıyor.

Yapının birinci katında telesiyejlere bakan 140 m²’lik giriş terası ve balkona sahip 600 m²’lik bir kafeterya hizmet verecek. Kafeteryaya hizmet verecek 180 m²’lik geniş bir mutfak mevcut. İçerisinde asma katında bulunduğu kafeterya, 5 m ile 12 m yüksekliğinde değişken çatı duvar formdan oluşmakta ve geniş pencereler ile dışarıdaki manzaranın içeride de hissedilmesi sağlanıyor.

Yapının son katında farklı büyüklüklerde 3 çocuk oyun alanı ve tuvaletler bulunuyor. 600 m² olan çocuk oyun alanından kafeteryanın içerisini görebiliyor. Kafeterya ve çocuk oyun alanında 2 şömine köşesi dikkati çekiyor. Yaklaşık %50 çatı eğiminden oluşan yapı, kabuğunda titanyum çatı/cephe kaplaması kullanılarak hem sert iklim koşullarına karşı yapının dayanıklılığı arttırıldı hem de görsel bir zenginlik kazandırıldı.

Çatının birçok noktasında kar tutucular yapılmış ve yapı girişlerinde kullanıcıların kaymasına, karın donmasına engel olacak dış zemin döşeme altına elektrik hattı döşenmiştir.