05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni kararlar

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni kararlar

Haber Merkezi - 9 Nisan 2021 Cuma - 19:19 Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi’nden yeni kararlar

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, yeme içme yerlerinin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde nasıl hizmet vereceğini belirlerken, kooperatif genel kurullarıyla ilgili de karar aldı.

A- A+

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplanarak, covid-19 uygulamalarıyla ilgili yeni kararlar aldı. Toplantıda, yeme içme yerlerinin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günlerindeki çalışma esasları belirlendi. Kooperatif genel kurullarının da ertelenmesine karar verildi. Toplantıda alınan kararlar şöyle:

1) İçişleri Bakanlığının 09.04.2021 tarihli ve “Yeme İçme Yerlerinin Çalışma Saatleri Hakkında” konulu yazısına istinaden; vatandaşlarımızın yemek ve gıda ihtiyaçlarının online sipariş yoluyla karşılanabilmesi ve uygulamada birliğin sağlanması amacıyla tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 11 Nisan 2021 Pazar günü lokanta/kafe/restoran gibi yeme-içme yerleri, hafta içi olduğu gibi 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis şeklinde hizmet verecek.

Haberin DevamıReklam

2) Kooperatiflerin genel kurul toplantılarının kooperatif ortakları için riski en aza indirmek, ortaya çıkabilecek zararların önüne geçebilmek ve gelinen aşamada salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamı sağlanmak amacıyla ikinci bir karara kadar ertelenmesine karar verildi.

3) Turizmin devamlılığının sağlanması, bu kapsamda sunulan hizmetlerin sürdürülebilirliği ve turistik geziler sırasında mağduriyet oluşmaması amacıyla, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde, Pamukkale bölgesinde bulunan ve turizm acentaları ile kahvaltı ve öğle yemeği hizmeti anlaşması yapmış lokanta/kafe/restoran gibi yeme-içme yerleri, anlaşmalarını belgelemek ve gerektiğinde ibraz etmek kaydıyla 07.00-15.00 saatleri arasında tur müşterilerine yönelik hizmet sunabilecek. Yeme-içme yerlerinin sadece gel-al veya paket-servisi şeklinde faaliyete geçmesi durumunda da uygulama aynen devam edecek.