07.03.2021, Pazar
7 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisinden eğitim-öğretimle ilgili yeni karar

Haber Merkezi - 5 Şubat 2021 Cuma - 18:23 Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisinden eğitim-öğretimle ilgili yeni karar

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, yüz yüze eğitim sürecinde yapılacak uygulamalarla ilgili yeni bir karar aldı. Buna göre, öğrenciler ve eğitim kurumları çalışanları, sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak, toplu taşıma araçlarından yararlanabilecek.

A- A+

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında yaptığı toplantıda, İçişleri Bakanlığının 03.02.2021 tarihli “Koronavirüs Tedbirleri İstisnası” konulu yazısına istinaden, yüz yüze eğitim öğretim sürecinde geçerli olacak uygulamaları ele aldı.

Toplantı sonrası alınan kararlarla ilgili yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığınca örgün eğitim yapması uygun görülen eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve çalışanlarına vereceği adres, çalışma ve ders programını içeren belgenin sokağa çıkma kısıtlamasından muafiyet sağlayacağı belirtildi.

Söz konusu eğitim kurumlarının 20 yaş altı öğrencileri ile 65 yaş ve üzerindeki çalışanlarının, İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarihli ve 20077 sayılı genelgesi ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (otobüs, minibüs vb.) kullanma kısıtlamasından da muaf tutulacağı kaydedildi.