08.12.2022, Perşembe
6 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli, iki şampiyonaya ev sahipliği yapacak

Denizli, iki şampiyonaya ev sahipliği yapacak

Haber Merkezi - 16 Haziran 2022 Perşembe - 13:55 Denizli, iki şampiyonaya ev sahipliği yapacak

Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası ve Atletizm Kulüpler Türkiye Şampiyonası’na Denizli’nin ev sahipliği yapacağı belirtildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, iki büyük spor organizasyonuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası karşılaşmaları 16-18 Haziran tarihleri arasında Pamukkale’de, Atletizm Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nın ise 17-19 Haziran 2022 tarihleri arasında Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Atletizm Sahası’nda yapılacağı kaydedildi.

Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’na U15, U17, Yıldızlar, Minikler, Masterlar kategorilerinde yapılacak yarışlara ülke genelinden 500’e yakın sporcunun katılımı bekleniyor. 17 Haziran Cuma günü zamana karşı kategori yarışları, 18 Haziran Cumartesi günü ise “Pamukkale, Küçükdere, Yeniköy” parkurunda ise yol yarışı yapılacak. Atletizm Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda ise, Türkiye’de yer alan en iyi 24 kulübün kıyasıya mücadelesine Denizli ev sahipliği yapacak. 300 civarında sporcunun katılacağı yarışlarda Türkiye’nin en iyi takımları ve sporcuları belirlenecek.

Haberin DevamıReklam

ZOLAN’DAN DAVET

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’ye kazandırdıkları tesisler ve geçmiş yıllardaki gerçekleştirdikleri başarılı organizasyonlar sayesinde spor kenti olma yolunda kararlı adımlarla yeni organizasyonlara imza attıklarını kaydetti. Spor dolu bir hafta sonu geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Zolan, “Denizli’miz spor alanında da farkını bir kez daha ortaya koyacak. Tüm vatandaşlarımızı bu müsabakaları takip etmeye davet ediyorum” diye konuştu.