07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden 21 farklı branşta yaz spor...

Büyükşehirden 21 farklı branşta yaz spor kursu

Haber Merkezi - 17 Haziran 2022 Cuma - 11:19 Büyükşehirden 21 farklı branşta yaz spor kursu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 21 farklı branşta düzenleyeceği yaz spor kursları için kayıtların, 20 Haziran’dan itibaren başlayacağı kaydedildi.

A- A+

Çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, ayrıca yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen Yaz Spor Okulları kapsamında 21 farklı spor branşında kurs verileceği belirtildi.

Bu kapsamda atletizm, bale, basketbol, buz pateni, capoeira, cimnastik, güreş, judo, karate, masa tenisi, okçuluk, pilates, satranç, step aerobik, tekvando, tenis, voleybol, yoga, yüzme, zumba ve zumba kids spor branşları tercihe sunulacak.

20 Haziran Pazartesi günü başlayacak kurs kayıtları www.denizli.bel.tr’den “Spor Kursları Başvuru Formu” doldurularak yapılacak.

Online kayıtın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Merkezi, Yenişehir Spor Merkezi ve İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde yaz spor kurs kayıtlarının alınacağı ifade edildi.

ZOLAN’DAN KURSLARA KAYIT ÇAĞRISI

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de 7’den 70’e herkesin en az bir spor dalı ile meşgul olmasını arzu ettiklerini ifade ederek, başta çocuklar ve gençler olmak üzere tüm Denizlilileri yaz spor okullarına davet etti.

Sporun sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza istediği branşta spor yapma imkanı sunmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı sağlıklı yaşamın vazgeçilmezi spor yapmaya bekliyorum. Şimdiden kurslarımıza katılan herkese başarılar diliyorum” dedi.