Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali devam ediyor – D20Haber
30.11.2023, Perşembe
12 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali devam ediyor

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali devam ediyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Kasım 2023 Cumartesi - 14:20Güncelleme: 18 Kasım 2023 Cumartesi - 14:20
Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali devam ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Üreten Kadınlar Festivali devam ediyor. Festivalde, Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun konser verdi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne onur konuğu olarak katılan Şükriye Tutkun verdiği konserle festivale renk kattı. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

 

Zolan, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Şükriye Tutkun’u misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin böylesine önemli bir isimin konseriyle başlamasının onurunu yaşadıklarını söyledi.

Zolan, “İstiyoruz ki girişimci hanım kardeşlerimiz festivalimizde emeklerinin karşılığını alsın. Aynı anlayışla festivalimizi yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak en başarılı olduğumuz etkinlikler kadınlarla birlikte yaptığımız işlerimiz olmuştur. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

Haberin DevamıReklam
ŞÜKRİYE TUTKUN’DAN TÜRKÜ ZİYAFETİ

Konuşmanın ardından Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun, sevilen türkülerini seslendirdi. Konsere katılanlar türkülerle Anadolu’da yolculuk yaptı. Konserin sonunda Berrin Zolan ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen günün anısına sanatçı Tutkun’a plaket hediye etti.

ZOLAN, SİHİRBAZ GÖSTERİSİNE KATILDI

Bu arada, çoçuklara yönelik düzenlenen sihirbaz gösterisine katılan Zolan, onların mutluluğuna ortak oldu. Başkan Zolan burada bir süre gösteriyi takip etti.

Festivalde Kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarının ve el becerilerimizin korunarak sonraki nesillere aktarılmasının da hedeflendiği festivalde kadın üretici ve girişimcilerin ürünlerini sergileyeceği 245 stant yer alıyor. Festival süresince sihirbaz gösterimi, bando konseri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterimleri ve flash mob etkinlikleri yapılacak.

FESTİVAL KONSER VE SÖYLEŞİYLE DEVAM EDECEK

Festivalde, son dönemin başarılı müzisyenlerinden Elif Buse Doğan bugün saat 20.00’de düzenlenecek konserde Denizlililerle buluşacak.

Yarın da (19 Kasım Pazar) saat 13.00’te ise Masterchef Büşra Zambak söyleşi düzenleyerek, merak edilen soruları yanıtlayacak.

Saat 14.00’te eğitimci yazar Dilek Cesur’un bir söyleşi gerçekleştireceği festivalde saat 16.00’da ünlü şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan sahne alacak

Öte yandan festivalde uzman isimler ebru sanatı, keçe ile şal süsleme, girişimciler için yurtdışı satış, estetik uygulamaları, yaradılış mikrokozmoz-makrokozmoz, yogoyla tanışma konularında workshop ve eğitimler verecek.