Üreten Kadınlar Festivali başladı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Üreten Kadınlar Festivali başladı

Üreten Kadınlar Festivali başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Mart 2024 Cuma - 16:02Güncelleme: 8 Mart 2024 Cuma - 16:02
Üreten Kadınlar Festivali başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali, düzenlenen tören ile ziyarete açıldı.

Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali dördüncü kez ziyarete açıldı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Sanatçı Dilek Türkan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, davetliler ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

 

“ÜRETEN KADINLARIN YANINDAYIZ”

Zolan, açılışta yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreten kadınların yanında olduklarını belirterek onlara tüm imkanlarıyla fırsat verdiklerini söyledi.

“FESTİVAL GİTTİKÇE GÜÇLENDİ”

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin gittikçe güçlendiğini dile getiren Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlarımıza spordan sanata, her türlü aktivite ile donanımlarını arttırmaları anlamında ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Kadınlarla yaptığımız her proje başarıya ulaşıyor.Kadınlar isterse her şeyi başarır. Yeter ki istesin, istediğinde önünde hiçbir engel tanımaz” dedi.

“FESTİVALİN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM”

Dördüncüsünü düzenledikleri festivalin bir kez daha başarılı olacağına inandığını söyleyen Zolan, şöyle konuştu:

“İnşallah bundan sonra da aynı güzellik ile el ele kol kola devam edeceğiz. Sadece sanat ve spor alanında değil, Mikrokredi Ofisimiz ilede kadınlarımıza finansal destek oluyoruz. El Emeği Pazarımızla da kadınlarımızın ürünlerini değişik mekanlarda halkımıza sunmalarının fırsatını veriyoruz. 50'nin üzerinde branşta meslek edindirme kurslarımız var. Kurslarımızda üretilen ürünlerin satış imkanını da sağlıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki biriz, beraberiz. Çünkü kadın demek; anne, kız kardeş, kızımız, eşimiz demek. Onların olmadığını düşündüğümüzde hayatın hiçbir anlamı yoktur.”

ZOLAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ökise, Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivalinin çok başarılı olduğunu, bu festivale katılan kadınların maddi kazancın ötesinde manevi kazanımları da olduğunu belirterek Başkan Zolan’a teşekkür etti.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da, Başkan Osman Zolan’ın kadın üreticilere verdiği desteğin ete kemiğe bürünmüş bir hale gelip festivale dönüşmesinin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Kurdele kesimi öncesi duygularını paylaşan Sanatçı Dilek Türkan, kadın el emeğinin çok kıymetli olduğunu belirterek başta Zolan olmak üzere festivalin düzenlenmesine emek verenlere teşekkür etti. Beraberindeki kadınlarla birlikte festivalin açılış kurdelesini kesen Zolan daha sonra stantları gezerek kadınlara kırmızı karanfil hediye etti.