Uluslararası Karikatür Yarışmasının sergisi açıldı, ödüller sahibini buldu – D20Haber
23.04.2024, Salı
15 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Uluslararası Karikatür Yarışmasının sergisi açıldı, ödüller...

Uluslararası Karikatür Yarışmasının sergisi açıldı, ödüller sahibini buldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Mart 2024 Cumartesi - 10:10Güncelleme: 16 Mart 2024 Cumartesi - 10:11
Uluslararası Karikatür Yarışmasının sergisi açıldı, ödüller sahibini buldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği “Savaş ve Barış” konulu Uluslararası Karikatür Yarışmasında dereceye giren eserler için ödül töreni ve sergi düzenlendi.

Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, karikatüristler, davetliler ve sanatseverler katıldı.

 

Zolan açılış konuşmasında karikatürün iletişim araçları arasında çok farklı bir yeri olduğunu belirterek, bu sanat dalında çizgilerle sayfalar dolusu düşüncelerin etkili bir şekilde anlatılabildiğini söyledi.

Karikatür sanatının her geçen gün gelişip güzelleştiğini kaydeden Zolan, “Karikatürlere bakınca bazen gülüyor, bazen derin düşüncelere dalıyorsunuz. Karikatür sanatçılarını tebrik ediyorum. Her zaman sanatın ve sanatçının yanına olmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

Yarışmanın temasının “Savaş ve Barış” olduğunu anımsatan Başkan Zolan, “İnşallah savaşlar son bulsun, barışlar olsun. Bugün dünyanın dört bir tarafında çocuklar, kadınlar, yaşlılar katlediliyor. Cani ruhlular maalesef dünyanın huzurunu bozup yaşanmaz hale getiriyorlar. İnşallah hem dünyada barış olsun hem ülkemizde huzur daim olsun. Bu sergimiz barışa katkı sağlasın inşallah” dedi.

Konuşmanın ardından dereceye girenlerin ödülleri Zolan tarafından verildi. 18 yaş altı mansiyon ödülü Genç Denizli kursiyeri, 2020 – 2021 yılları arası düzenlenen karikatür yarışmalarında dereceler alan ve geçen ekim ayında elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren Emre Çakıl adına verildi.

Ödül töreninin ardından Zolan ve beraberindekiler sergiyi gezerek eserleri inceledi.