17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehirin öğrenim yardımı müracaatları başlıyor

Denizli Büyükşehirin öğrenim yardımı müracaatları başlıyor

Haber Merkezi - 26 Eylül 2020 Cumartesi - 10:46 Denizli Büyükşehirin öğrenim yardımı müracaatları başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin, lise ve dengi okullar düzeyinde eğitim gören öğrencilere yapacağı öğrenim yardımı için başvurular 28 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesinin lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yaptığı öğrenim yardımı, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında da devam edecek. Eğitim yardımından yararlanmak isteyenlerin başvuruları 28 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 23 Ekim’e kadar sürecek. Eğitim yardımı başvuruları, www.denizli.bel.tr resmi internet sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

Öğrenciler, kendilerinden istenilen resmi evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Büyükşehir Belediye binasının yanında bulunan Turan Bahadır Sergi Salonu’nda kurulacak başvuru masalarına teslim edecek. Öğrenim yardımı almaya hak kazanan 3 bin öğrenciye 10 ay boyunca ayda 120 TL öğrenim yardımı olmak üzere toplam 3 milyon 600 bin lira destek verilecek.

DENİZLİ MERKEZ VE TÜM İLÇELERDEN BAŞVURULABİLECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlayacağı öğrenim yardımına Denizli merkez ile birlikte tüm ilçelerden başvuru yapılabilecek. Başvuruda alınacak şartlar şu şekilde açıklandı:

“Öğrencinin T.C vatandaşı olması, lise ve dengi okullarda öğrenim görüyor olması (Açık Lise, Özel Okul, Kolej ve Temel Liselerde öğrenim gören öğrenciler başvuruda bulunamaz) ailesinin belediye mücavir alan sınırları içinde (Denizli) ikamet etmesi gerekecek. Bunun yanında öğrencinin başka yerden burs almaması, ailesinin ekonomik durumunun zayıf olması, okulunda başarılı olması, kamu haklarından yasaklı olmaması, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı bulunmaması, sınıf tekrarı yapmamış olması ve devam ettiği okuldan disiplin cezası almamış olması şartları aranacak.”

ZOLAN: EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun yıllardır sürdürdükleri öğrenim yardımı desteğine bu yılda devam ettiklerini belirtti. Büyükşehir olarak geleceğe yatırım yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Zolan, şunları söyledi:

“Denizlimizin 19 ilçesinde lise ve dengi okullarda öğrenim gören gençlerimize destek vermeye devam ediyoruz. Geçen yıl 100 TL olan öğrenim yardımını bu yıl 120 TL’ye çıkardık. Üç bin öğrencimize 10 ay boyunca ayda 120 TL olmak üzere toplamda 3,6 milyon TL destek vereceğiz. Eğitime yatırım, geleceğe yatırımdır. Okuyan, araştıran, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgi ve yeteneklerini şehrimiz ve için kullanacak bir gelecek için eğitime yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü eğitimli nesiller yarınlarımızı daha aydınlık hale getirecek yegane teminattır.”