Büyükşehirin nohut tohumu desteğinde başvurular başladı – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirin nohut tohumu desteğinde başvurular başladı

Büyükşehirin nohut tohumu desteğinde başvurular başladı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Aralık 2023 Cumartesi - 11:53Güncelleme: 16 Aralık 2023 Cumartesi - 11:53
Büyükşehirin nohut tohumu desteğinde başvurular başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2024 yılında yüzde 50 hibe ile verilecek nohut tohumu desteği için müracaatların başladığı bildirildi.

Tarım ve hayvancılık desteklerine 2024 yılında da devam edecek Denizli Büyükşehir Belediyesinin nohut tohumu destek projesine müracaatları başladı. Denizli’nin 19 ilçesinde, su kısıtı uygulanan alanlar ile kıraç alanlarda nohut üretiminin yaygınlaşmasına destek sağlamak ve girdi maliyetlerinin azaltılmasının hedeflendiği hayata geçirilen proje ile yaklaşık 700 çiftçiye 7 bin dekar alanda ekilmek üzere yüzde 50 hibeli 70 ton nohut tohumu desteğinde bulunulacak.

Çiftçilerin, bağlı bulundukları ilçe tarım müdürlüklerine giderek Aralık ayı sonuna kadar destekten yararlanmak için başvuru yapabileceği belirtildi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da kentin tarım ve hayvancılığın daha da ilerlemesi için çiftçi ve üreticilerin yanında olmaya devam ettiklerini kaydederek, bu konudaki desteklerinin 2024 yılında da artarak süreceğini söyledi.

İlkini Mart 2023’te hayata geçirdikleri nohut tohumu destek projesine üreticilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Zolan, şu ifadeleri kullandı:

“Çiftçilerimize verdiğimiz kaliteli nohut tohumlarından çok verimli ürünler ede edildi. Çiftçimiz daha çok üretti, daha çok kazandı. Yoğun talep üzerine nohut tohumu destek projemizi bir kez daha başlatıyoruz. Çiftçilerimiz aralık ayı sonuna kadar yüzde 50 hibeli nohut tohumu destek projemiz için bağlı bulundukları ilçe tarım müdürlüklerine başvurabilecek. İnşallah önümüzdeki yıl da verimli hasatlar olur, çiftçimiz kazanmaya, mutlu olmaya devam eder. Projemizin şimdiden hayırlı bereketli olmasını diliyorum.”