Denizli Büyükşehirin koordinesinde e-Devlet eğitimi – D20Haber
19.04.2024, Cuma
10 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehirin koordinesinde e-Devlet eğitimi

Denizli Büyükşehirin koordinesinde e-Devlet eğitimi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Kasım 2022 Cuma - 10:38Güncelleme: 18 Kasım 2022 Cuma - 10:38
Denizli Büyükşehirin koordinesinde e-Devlet eğitimi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde e-Devlet Kapısı sisteminin daha verimli ve nitelikli kullanılması amacıyla eğitim çalışması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin 2020 yılından itibaren koordine ettiği kamu kurum ve kuruluşlarda e-Devlet Kapısı’nın kurulması ve yönetilmesi çalışmaları Denizli’de de sürüyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesinin koordinesi ve ev sahipliğinde, e-Devlet Kapısı üzerindeki hizmet sayısını artırarak, sistemi daha verimli ve nitelikli kullanması amacıyla düzenlenen eğitim toplantısı düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitim çalışmasına, Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ahmet Tamer Bezmez veBüyükşehir Belediyesi DESKİ Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Mehmet Şişman ile TÜRKSAT Yetkilisi Fatih Çiçek, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri çalışanları katıldı.

20 HİZMET E-DEVLET ÜZERİNDEN VERİLİYOR

Toplantıda, e-Devlet Kapısı üzerinden hizmet sunan il ve ilçe belediyelerinin hizmetlerinin sayısının artırılması, henüz e-Devlet Kapısı entegrasyonu bulunmayan ilçe belediyelerinin entegrasyonlarıyla ilgili çalışmalar anlatıldı. Belediye hizmetlerinin e-Devlet Kapısı üzerinden sunumuyla vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacağı ve iş yükünün azalacağı vurgulanırken, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DESKİ’nin e-Devlet Kapısı üzerinden 20 farklı hizmet verdiği belirtildi.