13.07.2020, Pazartesi
22 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehirin altyapı çalışmalarına vatandaşlardan destek geldi

Haber Merkezi - 30 Haziran 2020 Salı - 12:16 Büyükşehirin altyapı çalışmalarına vatandaşlardan destek geldi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe, Karşıyaka ve Deliktaş mahallelerinde devam eden altyapı çalışmalarına vatandaşlardan destek geldi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin (DESKİ) Anafartalar, Dokuzkavaklar, Aktepe ve Karşıyaka mahalleleri ile Deliktaş Mahallesi’nin bir kısmında başlattığı altyapı çalışmaları devam ediyor. 166 kilometre içme suyu hattı ile 115 kilometre kanalizasyon hattının baştan aşağı yenileneceği çalışmayla bölgeye ilk kez 28 kilometre uzunluğunda yağmur suyu hattı döşenecek. DESKİ’nin toplamda 309 kilometre hat döşeyeceği 5 mahallenin altyapı sorunu dev projeyle tarihe gömülecek.

“YAĞMUR YAĞDIĞINDA EVLERİMİZİ SU BASIYORDU”

Projeyle en önemli sorunlarından birinin çözüldüğüne tanık olduklarını kaydeden mahalle sakinleri, Denizli Büyükşehir Belediyesinin altyapı yatırımlarını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Altyapı yatırımıyla ilgili şu görüşler dile getirildi:

Karşıyaka Mahalle Muhtarı Mustafa Gülmez: Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan Bey, Karşıyaka Mahallesi’ne ‘Hazırsanız altyapıyı yapacağız’ diye söz vermişti. Alt yapı malum görünmeyen bir hizmet. Şu anda Allah razı olsun, halkta memnun. Harıl harıl çalışmalar devam ediyor. Çok memnunuz. İnşallah daha iyi olur.

Cennet Taşkın: 10 yıldır burada oturuyorum. Bu çalışmalarla birçok sıkıntıdan kurtardılar beni. Çalışmalardan çok memnunum. Allah devletimizden de, Osman Zolan Başkanımızdan da razı olsun.

Cengiz Boz: Yapılan hizmetler çok güzel. Mahallemizde güzel bir çalışma oldu. Altyapıda belirli düzensizlikler vardı ama şu anda hepsi düzeliyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.

Necdet Sağlam: Biz altyapı çalışmalarından çok memnunuz. Toz olsun, çamur olsun sıkıntı yok. Pislik evimizin önünde birikiyordu. Sağ olsunlar geldiler ve kanalizasyonumuz yola bağlandı.

Gülizar Armağan: Çalışmalardan çok memnunum. Önceden memnun değildim. Pislik suyun içerisinde oturdum. Şükür şimdi yapıldı. Allah razı olsun Başkanımızdan. Bir sıkıntımız kalmadı.

Fesih Teket: Çalışmalardan memnunuz. Altyapı olması gereken bir şey, zaruri bir ihtiyaçtı. Allah razı olsun Büyükşehirden. Önceden yağmur yağdığında evlerimize su basıyordu. Her yağmur yağdığında tedirgin oluyorduk. Bundan sonra inşallah olmaz artık.

” YAPILAN YATIRIM YÜZ YIL BOYUNCA VATANDAŞIMIZA HİZMET EDECEK”

Bölgedeki vatandaşların uzun yıllar alt yapının yapılmasını talep ettiğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gerçekleştirilen yatırımların çok önemli olduğuna dikkat çekti. Zolan, “Bunlar çok önemli yatırımlar. Torunlarımızın torunlarına hizmet edecek yatırımlara imza atıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlere güveni sonsuz. Biliyorlar ki yapılacak olan iş günlük değil, yapılan yatırım yüz yıl boyunca kendilerine hizmet edecek. Altyapı bir kent için olmazsa olmaz bir yatırımdır. Bir şehirde altyapı yoksa üste ne yaparsanız yapın hiçbir anlamı yoktur. Ama altyapı yaptıktan sonra üste ne yaparsanız yapın uzun yıllar vatandaşımıza hizmet eder. Emek, veren katkı sağlayan, destek veren herkese teşekkür ediyorum. Allah güç kuvvet versin ve bu işlerin üstesinden hep birlikte gelelim” dedi.