19.05.2022, Perşembe
16 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehire yarışma için kanka desteği...

Denizli Büyükşehire yarışma için kanka desteği geldi

Haber Merkezi - 23 Eylül 2020 Çarşamba - 14:33 Denizli Büyükşehire yarışma için kanka desteği geldi

Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda dünya şampiyonu olmak için mücadele eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin destek çağrısı gülümsetti. "Kankalar uyuya mı kaldınız? Bir destek atın"şeklindeki tweete Bursa, Samsun, Gaziantep, Kocaeli, Ordu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinden esprili yanıtlar geldi.

A- A+

Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda Türkiye Şampiyonu olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, dünyanın önde gelen 58 kenti arasında şampiyon olmak için mücadele ediyor. Sosyal medya oylaması ve online oylamada alınacak en çok oy ile belirlenecek yarışma için Denizli Büyükşehir Belediyesi gülümseten bir tweet attı. “Kankalar uyuya mı kaldınız? Bir destek atın” tweetiyle katkı isteyen Denizli Büyükşehir Belediyesinin çağrısına Bursa, Samsun, Gaziantep, Kocaeli, Ordu ve Kayseri Büyükşehir Belediyesinin resmi hesaplarından esprili cevaplarla geldi.

BURSA VE ORDU’DAN YETTİK GARİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi, “Yettik gari, Payitaht Bursa’dan Denizli’mize selamlar” paylaşımı yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesinden “Öhö öhö biz de buradayız. Oylar tabi ki size”, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden ” Bilirsin her zaman sürdürülebilirliğin yanındayız”, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden “Biz gücümüzü her zaman birbirimizden alırız. Desteğimiz sizinle”, Ordu Büyükşehir Belediyesinden “Yettik gari”, Kayseri Büyükşehir Belediyesinden “Desteğimiz sizinle” yanıtlarıyla birlikte, destek mesajları geldi.

ĞER İLLERDEN DE DESTEK

Türkiye’den birçok belediye de #WeLoveDenizli etiketi ile oy kullanarak Denizli Büyükşehir Belediyesinin yanında yer aldı. Kırıkkale, Zonguldak, Ağrı, Elazığ, Aksaray, Bingöl ve Kastamonu Belediyesi gibi birçok şehir resmi sosyal medya hesaplarından #WeLoveDenizli etiketi ile oy kullanarak Denizli Büyükşehir Belediyesinin yanında yer aldı.

NASIL OY KULLANILIYOR?

Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda herkes, her gün birçok farklı platformda birden fazla oy kullanabiliyor. Yarışmanın online oylaması https://welovecities.org/tr/denizli/ adresinden, sosyal medya oylaması ise Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarından yapılıyor. https://welovecities.org/tr/denizli/ adresindeki “Denizli İçin Oy Ver” sayfasında yer alan “Şimdi Oy Ver” linkini tercih eden kullanıcılar aynı zamanda Facebook, Twitter ve İnstagram hesaplarında da oy kullanabiliyor. Kullanıcıların her gün 1 kez olmak üzere sosyal medya hesaplarından #WeLoveDenizli etiketi kullanarak yapacağı paylaşımlar yine 1 oy yerine geçiyor.

BEĞEN, PAYLAŞ, YORUM YAP; OY SAYILSIN

11 Ekim 2020’ye kadar sürecek yarışmada Denizli Büyükşehir Belediyesinin kurumsal sosyal medya hesaplarında, #WeLoveDenizli etiketi ile yapacağı paylaşımlara yapılacak beğeni, paylaşım ve yorumlar da oy sayılıyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesinin kurumsal Facebook (denizlibuyuksehirbld) hesabından #WeLoveDenizli etiketi ile yapacağı paylaşıma gelen beğeni ve yorumlar; Twitter (denizlibld) hesabından #WeLoveDenizli etiketi ile yapacağı paylaşıma yapılan retweet’ler; Instagram (denizlibbld) hesabından #WeLoveDenizli etiketi ile yapacağı paylaşıma gelen repost’lar oy olarak sayılıyor.