04.10.2022, Salı
16 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden yaralı hayvanlar için ambulans hizmeti

Büyükşehirden yaralı hayvanlar için ambulans hizmeti

Haber Merkezi - 24 Ağustos 2022 Çarşamba - 10:37 Büyükşehirden yaralı hayvanlar için ambulans hizmeti

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaralı veya yardıma muhtaç sokak hayvanlarına acil müdahale için Canbulans” adı verilen hayvan ambulansını hizmete aldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Canbulans” ismiyle hizmete alınan acil müdahale aracını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan programa Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ramazan Değirmenci ile görevli veteriner hekimler eşlik etti. Zolan burada hayvan ambulansı hakkında bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı’nda sokak hayvanlarına yönelik hayati çalışmaların başarı ile sürdürüldüğünü kaydeden Zolan, “Bazen kaza veya farklı sebeplerden dolayı sokak hayvanlarımızda yaralanmalar, hastalıklar olabiliyor. Onlara acil ulaşmamız gerekiyor. O canları bizim canımızdan farklı görmediğimiz için hayvan ambulansı almayı arzu ettik ve tam donanımlı aracımızı bünyemize kattık” dedi.

Haberin DevamıReklam

Hayvan ambulansına ‘canbulans’ adını verdiklerini söyleyen Zolan, “Bir can dostumuzu dahi kurtarmaya vesile olursak biz kendimizi mutlu addederiz.Bunun için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Allah’ım hayırlı ve uğurlu eylesin” ifadelerini kullandı.