23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Büyükşehir’den üst yapı hamlesi

Haber Merkezi - 24 Ağustos 2017 Perşembe - 16:28 Denizli Büyükşehir’den üst yapı hamlesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarının tamamlandığı caddelerde üst yapıya yoğunlaştı. Bayrama kadar çift yönlü trafiğe açılması planlanan Ulus Caddesi'nin ardından Hüdai Oral Caddesi ve Hüseyin Yılmaz Caddesi'nde çalışmalara başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cinkaya Bulvarı ve Kanyon Caddesi'nde asfaltlama çalışmalarını bitirdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki Fatih, Cumhuriyet, Deliktaş, İncilipınar, Siteler, Muratdede, İlbade, Akkonak ve Karaman mahallelerindeki alt yapı yatırımları tamamlandı. Buralarda üst yapıyla ilgili başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Üst yapı çalışmasının yoğunlaştığı yerlerden birisi de Ulus Caddesi oldu. 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olarak düzenlenen Ulus Caddesi’nde yoğun bir mesai gerçekleştirilirken, caddenin Kurban Bayramı’na kadar çift yönlü trafiğe açılmasının planlandığı kaydedildi. Bu arada Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri Hüseyin Yılmaz ve Hüdai Oral caddelerinde de çalışmalara başladı.

HÜSEYİN YILMAZ CADDESİ 4 ŞERİTLİ OLACAK

Çalışmaların başlatıldığı Hüseyin Yılmaz Caddesi, 2 gidiş-2 geliş 4 şeritli olarak düzenleniyor. 1500 metre uzunluğundaki Hüseyin Yılmaz Caddesi’ne bin 750 ton asfalt döküleceği kaydedilirken, 3 bölüm halinde yapılacak caddenin bir kısmında hafriyat çalışmalarının tamamlandığı, bordür taşlarının döşenmeye başladığı, kısa süre içerisinde de asfaltlama çalışmalarına geçileceği ifade edildi.

Hüdai Oral Caddesi’nde de hafriyat işlemlerinin başladığı bildirilirken, güzergah gidiş-geliş olmak üzere 2 şeritli olacak. Ayrıca cep parklanma alanları bulunacak caddeye, bin 300 ton asfalt döküleceği belirtildi. Alt yapısı tamamlanan bölgelerde hızla üst yapılar yükselirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde ihtiyaç bulunan yollarda da asfaltlama çalışması yapıyor. Bu kapsamda Cinkaya Bulvarı ve Kanyon Caddesi’ndeki asfaltlama çalışmalarını tamamlayan ekipler toplamda 2200 metre olan her iki güzergaha yaklaşık 11 bin ton asfalt döktü.

Denizli Büyükşehir’den üst yapı hamlesi

“DENİZLİ’NİN EN NEZİH BULVARI OLACAK”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üst yapıya tamamlamak üzere oldukları Ulus Caddesi’nden başladıklarını hatırlattı. Ulus Caddesi’nde eski olan ne varsa kaldırdıklarını söyleyen Zolan, “Ulus caddesi, Denizli’nin en nezih, en güzel caddelerinden birisi haline getiriyoruz. Bu bulvarımız Avrupa standartlarında aynı İstiklal Caddesi, Atatürk Caddesi, Lise Caddesi ve Gazi Bulvarı gibi olacak. Ben çalışmalar sırasına sabır gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu nesil alt yapısını tamamladığımız bölgelerde bir daha alt yapı inşaatı görmeyecek” dedi.

Üst yapıda çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Başkan Osman Zolan, bu kapsamda Hüseyin Yılmaz Caddesi ile Hüdai Oral Caddesi’ne başladıklarını, kısa süre içerisinde bu caddeleri bitirip vatandaşların hizmetine sunacaklarını müjdeledi.

“ÖNEMLİ OLAN ESER BIRAKMAKTIR”

Her iki caddeyi de Ulus Bulvarı gibi yoluyla kaldırımıyla baştan aşağı yenileyeceklerini ifade eden Zolan, “Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru için gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz bu makamda bir gün fazla kalalım diye değil kaldığımız sürede bir fazla ne icraat yapabiliriz anlayışına sahibiz. Biz kendi ikbalimizi bir kenara bırakarak Denizli’nin geleceği için elimizi taşın altına koyduk. Önemli olan iz bırakmak, önemli olan eser bırakmaktır. Biz bunun gayreti içindeyiz. Bundan da mutluluk duyuyoruz. Her gittiğimiz yerde iz bırakmak, eser bırakmak için gece gündüz çalışmaya, vatandaşlarımızın dertlerine derman olmaya, Denizlimizi bir adım daha ileri götürmek için gayret etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.