07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden üreticiye tarımsal amaçlı sulama borusu...

Büyükşehirden üreticiye tarımsal amaçlı sulama borusu desteği

Haber Merkezi - 3 Haziran 2022 Cuma - 16:25 Büyükşehirden üreticiye tarımsal amaçlı sulama borusu desteği

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından üreticilere tarımsal amaçlı sulama borusu dağıtımı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

A- A+

Acıpayam’ın Uçarı Mahallesi’nde yapılan törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Fikret Gümüş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, meclis üyeleri, muhtarlar, davetliler ve çok sayıda üretici katıldı.

 

ŞEVKAN’DAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Törenin açılış konuşmasını yapan Şevkan, Zolan’ın Acıpayam ve Denizli ile ilgili hayallere sahip olduğun ve büyük gayret sarf ettiğini söyledi. Acıpayam Atık Su Arıtma Tesisi için Zolan’a teşekkür eden Şevkan, “Tarıma verdiği desteklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanıma yürekten teşekkür ediyorum. Burada verilen tarımsal sulama boruları başta olmak üzere verilen bütün malzemelerin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞTIK”

Denizli’nin Büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından Denizli merkez ve ilçelerde her türlü ihtiyacına yanıt vermek için el birliği ile gece gündüz demeden çalıştıklarını kaydeden Zolan, 2014’ten bu yanan hizmetlerini arttırarak sürdürdüklerini belirtti. Zolan, “Bugüne kadar şehrimizde birçok güzellikler inşa ettik. Denizlimiz nereden nereye geldi. Acıpayamımız her geçen gün güzelleşiyor. 2014’ten itibaren hizmetlerimizi artırarak sürdürüyoruz. Acıpayam Arıtma Tesisimizi çok şükür yaptık, hizmete aldık ve orada arıtılan suyumuzu da tarıma verdik. Arıtma tesislerimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam

“90 MAHALLEDE SULAMA BORUSU DAĞITTIK”

Küresel ısınma, iklim değişikliği, yağışların değişmesi gibi nedenlerden dolayı tüm dünyada su kaynaklarında azalmalar yaşandığını dile getiren Zolan, bu nedenle su kaynaklarının çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Tarımsal sulamada kullanılan suların hem buharlaşarak hem de toprağın emmesi ile azaldığını, bu sebeple de sulama veriminin de düştüğünü aktardı. Bu kaybın önlenerek daha çok arazinin sulanması için tarımsal amaçlı sulama borusu desteğine başladıklarını ifade eden Zolan, “Bugüne kadar 16 ilçemizdeki 90 mahallemizde sulama borusu dağıttık. İnşallah 2022 yılında da bu boruları teslim ederek yolumuza devam edeceğiz. Çiftçi kardeşlerim üretecek. Küresel ısınma ve salgından kaynaklanan bazı gıdalara ulaşım zorluğunu da inşallah birlikte aşacağız. Çiftçimiz ürettiğinde de daha çok kazanacak” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZE NE KADAR DESTEK OLSAK AZDIR”

Tarlada çalıştığını anlatan Zolan, “çiftçi kardeşlerimiz size ne kadar destek olsak azdır. İnşallah sizler mutlu olacaksınız, ülkemizde, şehrimizde mutlu olacak” dedi. Zolan, şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Köylü bu milletin efendisidir’ demiş. Üreten efendidir, çalışan efendidir, bu ülke için dertlenen efendidir. Vatanına sahip çıkan bu ülkenin efendisidir. Bayrağına sahip çıkan bu milletin efendisidir. Onun için sizlerin her zaman yanında olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Sizler de hep yanımızda oldunuz ve hep birlikte yürüdük.”

Konuşmanın ardından Zolan ve beraberindekiler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

DESTEK SÜRECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 2022 yılında kent genelindeki 12 ilçenin 42 mahallesinde 28 bin 214 metre tarımsal amaçlı sulama borusu dağıtalacağı belirtildi.