Büyükşehirden Üretici Kadınlar Festivali – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Üretici Kadınlar Festivali

Büyükşehirden Üretici Kadınlar Festivali

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 13 Ağustos 2023 Pazar - 11:20Güncelleme: 13 Ağustos 2023 Pazar - 11:21
Büyükşehirden Üretici Kadınlar Festivali

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk el sanatlarıyla uğraşan kadınların desteklenmesi amacıyla Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali düzenleneceğini duyurdu. Festivalde ürünlerini sergilemek isteyenler için son başvuru tarihinin 20 ağustos olduğu belirtildi.

Türk el sanatlarıyla uğraşan kadınların desteklenmesi, aile bütçelerine katkı sağlanması ve unutulmaya yüz tutmuş değerlerin yaşatılması amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince festival düzenleniyor. Üreten Kadınlar Festivali adını taşıyan etkinlik, 7-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Festivalde ücretsiz stant açarak ürünlerini sergilemek isteyen kadınların 20 Ağustos Pazar gününe kadar www.denizli.bel.tr adresinden online müracaat etmesi gerektiği ifade edildi.

FESTİVAL DOLU DOLU GEÇECEK

Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği festivalde, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları(tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler yer alacak.

Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıda, pasta, salça reçel, turşu gibi gıdalarda festivalde bulunacak. Yer ve saatinin daha sonra duyurulacağı Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nde konserler, söyleşiler, workshop (çalışma atölyesi) eğitimleri de yer alacak.