Büyükşehirden tohum eleme makinesi ve katı gübre dağıtma römorku hibesi – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden tohum eleme makinesi ve katı...

Büyükşehirden tohum eleme makinesi ve katı gübre dağıtma römorku hibesi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Ekim 2023 Pazar - 11:53Güncelleme: 1 Ekim 2023 Pazar - 11:53
Büyükşehirden tohum eleme makinesi ve katı gübre dağıtma römorku hibesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkurt ilçesindeki üreticilere tohum eleme makinesi ve katı gübre dağıtma römorku hibe edildi.

Kırsal alanda yaşayan vatandaşların desteklenmesi ve tarımda yüksek ürün veriminin elde edilebilmesi amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesince hibe gerçekleştirildi. Bu kapsamda Bozkurt ilçesinin İnceler Mahallesi’nde 14 bin dekar alanın üzerinde 443 üreticinin kullanacağı tohum eleme makinesi ile Cumalı Mahallesi’nde 21 bin 169 dekar alanda 128 üreticinin kullanacağı 5 ton kapasiteli katı gübre dağıtma römorku hibe edildi.

Makine teslim törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Bozkurt İlçe Başkanı Mehmet Mumcular, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Denizli Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar ile çiftçiler katıldı.

Haberin DevamıReklam
Zolan burada yaptığı konuşmada üretmenin çok kutsal bir iş olduğunu belirterek, tarım ve hayvancılık desteklerinin her geçen gün artarak sürdüğünü söyledi. Bozkurtlu üreticilerden gelen katı gübre dağıtma römorku ve tohum eleme makinesi talebini hemen yerine getirdiklerini ve sundukları desteğin faydalarını anlatan Zolan, “Ürünleriniz bereketli olsun. Böyle güzel işler yaparak yolumuza devam etmeyi Allahım hepimize nasip etsin” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak kırsalda yaptıkları makine, ekipman, tohum, damızlık koç ve teke gibi destekleri anımsatan Zolan, “ Üreten bizim başımızın tacıdır. Üretmekle biz daha güçlü oluruz. İnşallah o güce katkı sağlamak için yanınızdayız. Tohum eleme makinesi ve katı gübre dağıtma römorkumuz İncelerimize, Cumalımıza, Bozkurtumuza ve tüm çiftçilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Zolan ve beraberindekiler, hibe edilen katı gübre dağıtma römorku ile tohum eleme makinesini inceledi.