05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden tarla günü etkinliği

Büyükşehirden tarla günü etkinliği

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2022 Cumartesi - 11:15 Büyükşehirden tarla günü etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Tarım İl Orman Müdürlüğü işbirliğiyle, Sarayköy’de Tarla Günü etkinliği düzenlendi.

A- A+

İlçenin Tepeköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,Denizli İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Şakir Çınar, davetliler ve üreticiler katıldı.

Tepeköy Mahalle Muhtarı Eroğlu, çiftçilerin en büyük korkularından birinin salkım güvesi olduğunu ifade ederek, bu haşereyle mücadeleye katkılarından doalyı olan Zolan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti. Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Dr. Ferhunde Özlem Altındişli ise, sağlıklı ve güvenilir ürün elde etmek için zirai ilaçlama yerine biyoteknikle mücadelenin bilimsel metotlarla araştırılarak daha doğru bir yöntem olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Denizli İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Çınar, Denizli’nin üzüm üretiminde ülkede önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Özbaş ve Kaymakam Cantürk, Zolan’a çiftçilere verilen desteklerden ötürü teşekkür etti.

“DESTEKLERİMİZ YENİ BİR BAŞLANGICA YOL AÇMALI ”

Haberin DevamıReklam

Çiftçilerin üretmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordinasyon içinde her türlü imkanı sağlamaya devam ettiklerini söyleyen Zolan, daha sağlıklı ve verimli üretim için çiftçileri özellikle ilk kez uygulanacak yöntemlerle desteklemeyi amaçladıklarını kaydetti. Zolan, “Bizim asıl yaptığımız farklı bir yürüyüşe yol açmak. Salkım güvesi ile ilgili başlattığımız proje çiftçilerimizin masrafını azaltmak, ilaçlama ile ilgili meşakkati yok etmektir. Ayrıca özellikle kimyasal ilaçların çevreye verdiği zararı yok etmek, kaliteli ve daha sağlıklı ürünleri iyi fiyatla alıcıya ulaştırmaktır” diye konuştu.

“EN KIYMETLİ OLAN SİZLERSİNİZ”

Salkım güvesi ile mücadelede kullanılan feromon yayıcı tel desteğini 2 yıl önce başlattıklarını, çalışmanın dalga dalga büyüdüğünü anlatan Zolan konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Siz talep ettiğiniz sürece biz tüm imkanlarımızla sizlerin yanında olacağız. Zaten bu işin bir örneğini gösterdik, el birliğiyle yine devam ederiz inşallah. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak biz tarımı çok önemsiyoruz. En kıymetli olan sizlersiniz. Üreten, çalışkan insanlar bizim başımızın tacıdır.”