18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Şehitlik, hasta nakil ambulansları ve itfaiyede...

Şehitlik, hasta nakil ambulansları ve itfaiyede corona önlemleri

Haber Merkezi - 18 Mart 2020 Çarşamba - 10:47 Şehitlik, hasta nakil ambulansları ve itfaiyede corona önlemleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıldönümü öncesi şehitlikte dezenfekte çalışması yaptı. Hasta nakil ambulansları ile itfaiye birimlerinde de coronavirüse karşı önlemler alındı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi coronavirüse karşı aldığı tedbirlerini düzenli bir şekilde sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı ekipler, bu kapsamda 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıldönümü öncesi vatandaşların yakınlarının mezarını ziyaret edeceğini de öngörerek, Asri Mezarlık’ta bulunan askeri ve polis şehitliğinde dezenfekte çalışması yaptı.

Dezenfekte çalışmalarında Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler kullanılırken, ekipler ayrıca Asri Mezarlık Kompleksi’nde bulunan bekleme salonu, idari bölüm, abdesthaneler ve dinlenme alanlarında da gerekli önlemleri alıyor.

BÜYÜKŞEHİR HASTA NAKİL AMBULANSLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR

Özel kıyafetli Büyükşehir Belediyesi ekipleri vatandaşların huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden görev yapan itfaiye birimlerinde de dezenfeksiyon çalışması yapıyor. Ekipler bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Kayalık İtfaiye İstasyonunda, itfaiye teşkilatının kullandığı alanların yanı sıra araç ve gereçlere de dezenfeksiyon uygulaması gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nde de çalışmalarını sürdüren ekipler, merkeze bağlı hizmet veren hasta nakil ambulansları ile hizmet araçlarını da virüs tehdidine karşı dezenfekte etti.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ilk andan itibaren gerekli tedbirleri aldıklarını, bu kapsamda özel kıyafetli personelin Büyükşehir hizmet alanlarında gece gündüz dezenfeksiyon çalışması yaptığını ifade eden Başkan Osman Zolan, mesai mefhumu gözetmeksizin emek veren tüm çalışanlara teşekkür etti. Zolan, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı ve hizmet aldığı birimlerimizde de temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Bu aşamada hemşehrilerimiz başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm kurumlarımızın tavsiyelerini panik yapmadan harfiyen yerini getirsin. Bizler tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.