05.12.2022, Pazartesi
8 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehirden Sarayköy’e 325 km...

Denizli Büyükşehirden Sarayköy’e 325 km altyapı, 75 bin ton asfalt

Haber Merkezi - 21 Nisan 2021 Çarşamba - 12:42 Denizli Büyükşehirden Sarayköy’e  325 km altyapı, 75 bin ton asfalt

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy merkeze yaptıkları toplam 325 kilometrelik alt yapının ardından başladıkları üstyapı çalışması kapsamında 75 bin ton sıcak asfalt döküldüğünü açıkladı.

A- A+

Denizli merkez ile birlikte ilçelerde de yatırımlarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sarayköy ilçe merkezindeki tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından, üst yapı çalışmalarını da bitirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri (DESKİ) Genel Müdürlüğü, bir süre önce Sarayköy merkezde tamamladığı altyapı çalışması kapsamında 213 kilometre içme suyu, 106 kilometre kanalizasyon ve 6 kilometre yağmur suyu hattı döşedi. Toplam 325 kilometrelik altyapı hattını tamamlayarak Sarayköylüler’in hizmetine sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi bunun yanında ilçeye 6 adet içme suyu deposu ile 15 adet içme suyu sondaj kuyusu açtı.

75.000 TON SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi’nin başladığı üstyapı çalışmaları kapsamında ise ilçe merkezindeki ana ve ara yollara 75 bin ton sıcak asfalt döküldü. Ekipler, Sarayköy ilçe merkezinde yer alan Turan, Aşağımahalle, Bala, Atatürk, Sakarya, Trafo ve Cumhuriyet mahallelerinde toplam 75 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın Sarayköy merkezde yaptığı çalışmalarla ilçe modern bir alt ve üstyapıya kavuştu.

“SARAYKÖYÜMÜZE YAKIŞANI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy merkezde tamamladıkları altyapının ardından ilçenin modern bir üstyapıya da kavuştuğunu söyledi. Denizli’nin 19 ilçesi, 616 mahallesine güzellikler katmaya devam ettiklerini kaydeden Zolan, “Bizlere her koşulda inanıp, güvenen hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Sarayköy güzelleşmeye devam edecek. Sarayköyümüze en güzeli neyse yapmaya devam ediyoruz, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Zolan, millete hizmet etme yolunda gece gündüz demeden çalışmaya, Sarayköy’e yakışanı yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.