17.05.2022, Salı
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehirden öğrencilere abonman iadesi

Denizli Büyükşehirden öğrencilere abonman iadesi

Haber Merkezi - 27 Mart 2020 Cuma - 11:25 Denizli Büyükşehirden öğrencilere abonman iadesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs önlemleri kapsamında eğitim-öğretime ara verilmesi nedeniyle Denizli Öğrenci Kart’a yükleme yapan öğrencilere bakiyelerini iade edecek.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, mart ayında yükleme yapan, ancak eğitim öğretime ara verilmesi nedeniyle kullanılmayan Denizli Kart abonmanlarıyla ilgili bir karar aldı. Buna göre, Denizli Öğrenci Kartı’na bu ay abonman yüklemesi yapan öğrencilerin kalan bakiyeleri iade edilecek. Öğrenciler Denizli Öğrenci Kartı’nda kalan bakiyelerini nisan ayı sonuna kadar geri alabilecek.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş’den yapılan açıklamada, “Değerli öğrencilerimiz, ülkemiz ve dünya genelinde oluşan koronavirüs nedeni ile eğitim ve öğretime uzaktan devam edileceği duyurulmuştur. Bu nedenle Denizli Öğrenci Kartlara Mart 2020 abonman yüklemeleri yapan öğrencilerimizin mağduriyetleri Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilecektir. Öğrencilerimizin Valilik Kart Basım ve Dolum Merkezimize (Eski özel idare karşısı) müracaat etmeleri durumunda kalan bakiyeleri iade edilecektir” denildi.

Açıklamada, iade işlemleri sırasında sosyal mesafeye mutlaka dikkat edilmesi istenirken gerekirse sürenin uzatılabileceğine dikkat çekildi.

OTOBÜSLER HER SEFERDEN SONRA DEZENFEKTE EDİLİYOR

Öte yandan Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş, koronavirüsle mücadele önlemleri kapsamında belediye otobüslerinde her seferin ardından dezenfeksiyon işlemi yapıldığını, bunun yanında otobüs içlerine el dezenfektan cihazları yerleştirip sürücülerin de sağlık kontrolünden geçirildiğini belirtirken, yolcuların sosyal mesafeye dikkat etmesini istedi.