28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den Kültür Buluşmaları etkinliği

Büyükşehir’den Kültür Buluşmaları etkinliği

Haber Merkezi - 21 Ocak 2022 Cuma - 12:27 Büyükşehir’den Kültür Buluşmaları etkinliği

Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Kültür Buluşmaları” etkinlikleri düzenleyecek. Farklı alanlarda çalışmaları olan isimlerin katılacağı programın ilk konuğu 26 Ocak’ta ünlü tarihçi yazar Prof Dr İlber Ortaylı olacak.

A- A+

“Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Kültür Buluşmaları” etkinliği 26 Ocak’ta başlayacak. Bu program ile bilim insanı, yazar, tarihçi ve sanatçılar Denizlililer ile bir araya gelecek. Kültür buluşmaları programın ilk konuğu ise, tarihçi yazar Prof Dr İlber Ortaylı olacak.

İlk program, 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda gerçekleşecek. Prof Dr Ortaylı, “Yakın Tarihimizin Gerçekleri” adlı sunumuyla yakın tarihten anekdot aktaracak ve bunlara ışık tutacak.

Programa tüm Denizlililer davet edilirken, Denizli Büyükşehir Belediyesi İle Kültür Buluşmalarının değerli isimleri ağırlamayı sürdüreceği kaydedildi.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak kentin kültür ve sanat hayatına renk getirecek önemli bir çalışmayı başlattıklarını, bu kapsamda ilk olarak tarihçi yazar Prof Dr İlber Ortaylı’yı Denizlililer ile buluşturacaklarını kaydetti.

Prof Dr Ortaylı’nın geçen ekim ayında Büyükşehir Belediyesi 4. Kitap Fuarı’na katıldığını, yeniden dinlemek için yoğun talep aldıklarını belirten Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Belediyecilik hizmetlerimizin yanında sosyal ve kültürel projelerimize de büyük önem veriyoruz. Kültür Buluşmaları programları ile de ülkemizin birbirinden kıymetli bilim insanı, yazar, tarihçi ve sanatçı gibi değerlerini vatandaşlarımızla buluşmalarını sağlayacağız. Birbirinden değerli isimler şehrimize gelecek. Konuklarımızın birikim ve deneyimlerinden hep birlikte faydalanacağız. Bu özel programa tüm hemşehrilerimizi bekliyorum.”