Büyükşehirden Kayıhan Mahallesi’ne taziye evi – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehirden Kayıhan Mahallesi’ne taziye evi

Büyükşehirden Kayıhan Mahallesi’ne taziye evi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Şubat 2024 Pazartesi - 15:09Güncelleme: 12 Şubat 2024 Pazartesi - 15:10
Büyükşehirden Kayıhan Mahallesi’ne taziye evi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşların başsağlığı dileklerini kabul edebilecekleri taziye evinin hizmete alındığını duyurdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kayıhan Mahallesi’nde inşa edilen taziye evi hizmete alındı. 232 metrekare kapalı alana sahip olan, içerisinde taziye salonu, mescit, mutfak, ofis ve abdesthane yer alan sosyal tesisin açılışına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile başladı. Zolan burada yaptığı konuşmada, “Her canlı ölümü tadacaktır” ayetini hatırlatarak, vatandaşların acılarını paylaşacağı, başsağlığı dileklerini daha rahat bir ortamda kabul edebilecekleri taziye evi inşa ettiklerini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Taziye Evi’nin aynı zamanda hayır ve mevlid gibi mahalle sakinlerinin özel ihtiyaçlarına da yanıt vereceğini ifade eden Zolan, “Taziye evimiz sadece Kayıhan’a değil, Hürriyet ve Cumhuriyet mahallerimize de hizmet edecek. İnsanlarımız acılı günlerinde yer sıkıntısı yaşayabiliyor ya da adres konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Sevdiklerimizi güzel bir şekilde dualarla uğurlayacağımız bir tesis inşa ettik” diye konuştu.