27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir’den ihtiyaç duyanlara evde bakım hizmeti

Büyükşehir’den ihtiyaç duyanlara evde bakım hizmeti

Haber Merkezi - 22 Mart 2019 Cuma - 11:53 Büyükşehir’den ihtiyaç duyanlara evde bakım hizmeti

Büyükşehir Belediyesi, “Denizli'de kimse sahipsiz kalmayacak” anlayışıyla kentin 19 ilçesi ve 622 mahallesinde yalnız yaşayan, yaşlı, engelli ve yatalak 17 bin 200 kişiye ulaşarak evde bakım ve sağlık hizmeti verdi. İhtiyaç sahiplerine rutin aralıklarla 280 bin kez ziyaret gerçekleştirildi.

A- A+

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyük önem verdikleri Evde Bakım ve Sağlık Merkezi ile kentin tamamında günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gidermeye devam ettiklerini belirtti.

Zolan, evde bakım ve sağlık hizmetinin yanı sıra yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen, sedye ile taşınması gereken hastaların sağlık kuruluşlarına naklini tam donanımlı ambulansları ile gerçekleştirerek binlerce vatandaşın yüzünü güldürdüklerini ifade etti.

BİR TELEFONLA HAREKETE GEÇİLİYOR

Bir telefonla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin 19 ilçe, 622 mahallede 3 doktor, 39 sağlık personeli, 10 ambulans, 78 araç ve 224 personeliyle Denizlililere hizmet vermeye devam ettiğini kaydeden Zolan, bugüne kadar 7 bin haneye 95 bin kez evde bakım hizmeti, 7 bin 500 vatandaşa 170 bin kez sağlık hizmeti, 2 bin 700 vatandaşa ise 15 bin kez hasta nakil hizmeti verildiğini, 17 bin 200 ihtiyaç sahibini belirli aralıklarla 280 bin kez ziyaret ederek dertlerine derman olunduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ettiğini, merkeze 0 (258) 377 20 12 numaralı telefon ile başvuru yapılabildiğini söyledi.

“GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Başkan Osman Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nin Denizli’nin 19 ilçesi, 622 mahallesinde hizmet verdiğini belirterek, gönüllere dokunmaya devam ettiklerini söyledi. “Nerede muhtaç insanımız varsa bizlere bildirin” çağrısı yapan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu:

“Biz bu projeye başlarken ‘Denizli’mizde kimse sahipsiz kalmayacak, kapısı çalınmayan, derdi sorulmayan insanımız kalmayacak’ dedik. Şok şükür bugüne kadar binlerce insanımıza ulaştık, ulaşmaya da devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın dualarıyla çalışma azmimiz de katlanarak artıyor. Mutlu ve huzurlu bir Denizli için, geleceğe bir fazla eser bırakmak için gece gündüz çalışmaya da devam edeceğiz.”