05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Denizli Büyükşehirden COVID-19 önlemleri

Haber Merkezi - 20 Kasım 2020 Cuma - 15:55 Denizli Büyükşehirden COVID-19 önlemleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs önlemleri kapsamında eğitim, sosyal, kültür, sanat ve sportif faaliyetlerine ara verdi.

A- A+

İçişleri Bakanlığının 81 ile gönderdiği coronavirüs (COVID-19) tedbirlerinin ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi de vatandaşların sağlığı için salgına karşı yeni önlemler aldı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi, tüm kurslara ara verildiğini, ayrıca tesislerinin de ikinci bir duyuruya kadar kapalı kalacağı açıklandı.

Açıklamada, Meslek Edindirme Kurs Merkezlerinin (DENMEK) faaliyetlerine ikinci bir duyuruya kadar ara verdiği, Nuzhet Sürücü Evi, Atalar Evleri, Yenişehir Seramik Atölyesi, Yenişehir El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Gerzele El Sanatları ve El Becerileri Kurs Merkezi, Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi ile Bağbaşı El Becerileri ve Kurs Merkezi’nin kapalı olacağı belirtildi.

Emekli ve yaşlıların zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesi için hizmet veren Sürücü Evi, Yenişehir ve Gerzele Kültür Evleri de tedbir amaçlı kapalı tutulacak.

ONLİNE EĞİTİMLER SÜRECEK

Coronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların toplu olarak bulunacağı sanatsal faaliyetler de iptal edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübünün tüm gösteri ve oyunları ikinci bir duyuruya kadar durdurulacak. Bunun yanı sıra Genç Denizli’nin tüm kulüplerinde verilen kurslar da askıya alındı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda verilen tüm enstrüman kursları ve koro çalışmaları ile halk dansları kursları geçici olarak durduruldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezleri, Genç Denizli, konservatuar ve halk dansları kurslarının online olarak eğitimlerini sürdüreceği bildirildi.

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların sağlığı için tüm önlemleri almaya devam ettiklerini belirterek, maske, mesafe ve hijyen kuralına dikkat edilmesini istedi. Vatandaşların sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Zolan, “Aldığımız tedbirlerle inşallah yakında sağlıklı günlerde buluşacağız. Her şeyden önce maske-mesafe-hijyenimize dikkat edip açıklanan kurallara harfiyen uyalım. Bizler tüm kurumlarımızla birlikte vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.