20.05.2022, Cuma
12 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehirden coronavirüs önlemleri

Denizli Büyükşehirden coronavirüs önlemleri

Haber Merkezi - 12 Mart 2020 Perşembe - 16:25 Denizli Büyükşehirden coronavirüs önlemleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi, corona virüsüne karşı vatandaşların yoğun olarak kullandığı otobüs terminali, parklar, dinlenme alanları, kültürel ve spor tesisleri gibi tüm hizmet noktalarında düzenli olarak temizlik ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı biyosidal ürünler ile otobüs terminali, parklar, dinlenme alanları, kültürel ve spor tesisleri gibi tüm hizmet noktalarında buharlı dezenfeksiyon makineleri ile bakteri, virüs ve mikropların direnç kazanmasını engelleyen dezenfekte uygulaması yapıyor.

UYGULAMALAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası başta olmak üzere, Denizli Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Çatalçeşme Oda Tiyatrosu, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Genç Denizli, sosyal etkinlik merkezleri, kapalı yüzme havuzları, yaya üst geçitleri, Bayramyeri Meydanı, Gazi Bulvarı, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı gibi sorumluluk alanlarındaki parklarda bulunan bank ve diğer tesisler ile çocuk oyun gruplarında temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ise, kurum içinde çalışanların corona virüsüne karşı alması gereken tedbirler hakkında bilgilendirme çalışması gerçekleştiriyor.

STATTA DEZENFEKSİYON UYGULAMASI YAPILACAK

Öte yandan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı ekipler, Yukatel Denizlispor’un 14 Mart Cumartesi günü yapacağı Gençlerbirliği maçın öncesi sabah saatlerinde Atatürk Stadyumu’nda dezenfeksiyon uygulaması yaparak corona virüsüne karşı önlem alacak.

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, corona virüsüne karşı günlük rutin olarak yaptıkları çalışmalara ek birçok ilave tedbirler aldıklarını söyledi. Vatandaşların korku ve paniğe kapılmayarak kişisel temizlik ve hijyenlerine dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Zolan, “Büyükşehir Belediyesi olarak bizler vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı hizmet noktalarımızda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Tüm önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli” dedi.