30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehirden caddeler ve kamu binalarında dezenfekte çalışması

Haber Merkezi - 1 Nisan 2020 Çarşamba - 12:06 Büyükşehirden caddeler ve kamu binalarında dezenfekte çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, meydanlar ile caddeler ve kamu binalarında dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Bayramyeri Meydanı’nı sabunlu suyla yıkadı. Otobüs durakları da biyosidal ürünlerle dezerfektan edildi.

Gazi Bulvarı ve yaya kaldırımlarını da yıkayan ekipler, ayrıca Merkez Bankası, Denizli Vergi Dairesi, Pamukkale Kaymakamlığı ve Denizli Valiliğinde de dezenfekte uygulaması gerçekleştirdi.

ZOLAN: VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI ÖNEMLİ

Çalışmaları izleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ekiplere kolaylıklar dilerken vatandaşlar ile de sohbet etti. Denizli Büyükşehir Belediyesinin birçok kurumla ciddi tedbirler alarak çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Zolan, “Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için en önemli konu. Vatandaşlarımızın koronavirüsten etkilenmeden atlatabilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için birçok önlem aldık. Bunların karşılığında da vatandaşlarımızdan destek gördük” dedi.

Bu hassas süreçte de görevlerinin başında olduklarını kaydeden Zolan, “Bizler vatandaşlarımıza hizmet edebilmek adına sahadayız ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Talep doğrultusunda çalışan iş yerlerinde de dezenfekte faaliyetlerimizi başlattık. İstiyoruz ki Denizli’de vatandaşlarımız olumsuz etkilenmesin. Bu sadece bir kişinin başarabileceği bir şey değil, birlikte olursak bu işin üstesinden gelebiliriz. Ülkemiz birçok zorlukları atlattı. Bu zorluğu da hep birlikte yeneceğiz. Ülke olarak aldığımız erken tedbirlerle bu zor günleri geride bırakacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak görevimizi yerine getirmek için tüm arkadaşlarımızla sahadayız. Meydanları, kaldırımları, yolları yıkıyoruz, dükkanları dezenfekte ediyoruz, Büyükşehir hizmet alanlarımızı dezenfekte ediyoruz. Otobüslerimizi, otobüs duraklarımızı, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanları dezenfekte etmek için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımızdan talebimiz evlerinden çıkmamaları, onlara ‘Biz sizin için çalışıyoruz, siz evde kalın’ diyoruz” diye konuştu