25.01.2021, Pazartesi
9 °C / 14 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den 19 ilçede dezenfekte çalışması

Haber Merkezi - 5 Ocak 2021 Salı - 13:18 Büyükşehir’den 19 ilçede dezenfekte çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 19 ilçede coronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfeksiyon çalışması yapıldı.

A- A+

Coronavirüse karşı çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinin ardından Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas ilçe merkezlerinde bulunan tüm işyerlerini dezenfekte etti.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlı virüsidal etkili biyosidal ürünlerle işyerlerinde gerçekleştirilen dezenfeksiyon çalışmaları, 12 kişilik 6 farklı ekip tarafından yaklaşık 3 haftada tamamlandı.

“MASKE, MESAFE VE HİJYEN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, salgına karşı aldıkları tedbirleri esnetmeden sürdürdüklerini, atılan her adımın daha sağlıklı bir şehir için olduğunu söyledi. Denizli merkezdeki tüm işyerlerini dezenfekte ettiklerini ve söz konusu çalışmaların sürdüğünü anlatan Zolan, Merkezefendi ve Pamukkale’nin ardından 17 ilçe merkezindeki işyerinde de hijyen çalışması yaptıklarını belirtti. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulmaya devam edilmesini isteyen Zolan, şöyle konuştu: “İnşallah salgının üstesinden hep birlikte gelip, daha güzel ve sağlıklı günlere kavuşacağız. Bu güzel şehrimize ayrım yapmaksızın yine herkesi kucaklayarak hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah’ım yarınımızı bugünden daha güzel eylesin.”