12.08.2020, Çarşamba
23 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den 140’ı asfalt 260 km yol

Haber Merkezi - 10 Şubat 2020 Pazartesi - 13:04 Büyükşehir’den 140’ı asfalt 260 km yol

Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılında 140 km asfalt yol ile 120 km beton kilit parke yol ve kaldırım çalışması yaptı. Ulaşım yatırımlarında 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolu ile 30 metre genişliğindeki Yeni Cadde öne çıktı.

A- A+

Üçgen Köprülü Kavşakları, Zeybek Köprülü Kavşağı, Sanayi Bağlantı Köprüsü, Hal Köprülü Kavşağı, Ankara Yolu Köprülü Kavşağı, Bozburun Köprülü Kavşağı, Akhan virajı düzenlemesi gibi yatırımlarla trafik sorununu çözümüne yönelik önemli adımlar atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılında hayata geçirdiği ulaşım yatırımlarıyla çalışmalarına devam etti.

Geçen yıl Denizli genelinde 140 kilometre asfalt yol yapan Büyükşehir Belediyesi, bunun yanında vatandaşları kışın çamurdan yazın ise tozdan kurtaracak 120 kilometre beton kilit parke yol ve kaldırım çalışmasına imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılında hizmete sunduğu ulaşım yatırımları bunlarla da sınırlı kalmadı.

YENİ CADDELER VE ÇEVRE YOLLARI

Geçen yıl İzmir ile Ali Marım Bulvarı arasında 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolunu Denizlililerin hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, İlbade-29 Ekim Bulvarı arasında açılan 30 metre genişliğindeki Yeni Cadde ile de bölgedeki büyük bir ihtiyacı giderdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2019 yılında hizmete aldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi Kamyon ve Tır Garajı’nı da tamamlayarak bir ilki gerçekleştirdi. Hacı Eyüplü Mahallesi’nde 45 bin metrekare alanda hayata geçirilen Kamyon ve Tır Garajı bir yandan nakliyecilik sektörünün büyük bir ihtiyacını giderirken diğer yandan şehir içi büyük araç parklanmalarının da önüne geçilmiş oldu.

“HER ŞEY DENİZLİMİZ İÇİN”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, göreve geldikleri ilk günden itibaren kent trafiğini sürdürülebilir kılmak adına köprülü kavşaklar, yeni çevre yolları, caddeler, alt ve üst geçitler, yerli ve milli trafik yönetim sistemi gibi birçok yatırım yaptıklarını belirterek, söz konusu ulaşım yatırımlarının 2019 yılında da sürdüğünü söyledi. Denizli’nin ulaşımını rahatlatmak için gayretlerinin devam ettiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Dünyada parmakla gösterilen marka şehir Denizlimiz yeni yılda da büyümeye ve güzelleşmeye devam edecek. Çünkü biz bu şehre sevdalıyız, her şey Denizlimiz için” dedi.