21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir, web tapu için protokol...

Denizli Büyükşehir, web tapu için protokol imzaladı

Haber Merkezi - 4 Mart 2020 Çarşamba - 12:07 Denizli Büyükşehir, web tapu için protokol imzaladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Tapu Kadastro 18. Bölge Müdürlüğü arasında “Web-Tapu Sistemi Protokolü” imzalandı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Tapu Kadastro 18. Bölge Müdürlüğü arasında “Web Tapu Sistemi Protokolü” imzalandı. İmza törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tapu Kadastro 18. Bölge Müdürü İlhan Özlü, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Nafiz Bayındır, Tapu Şube Müdürü Murat Kaplan,  Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ahmet Tamer Bezmez ve CBS Şube Müdürü İbrahim Engin Dayıoğlu katıldı.

Törende konuşan Özlü, kamu kurumları ve belediyelerle birçok konuda işbirliği yaptıklarını kaydederek, “Bu çalışma ile belediyeler kamu hizmetlerinde tapu kayıtlarını inceleme, araştırma, işlem yapman ve yararlanma yetkisine sahip olacak” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRMIŞ OLACAĞIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, imzalanan protokolle vatandaşların daha rahat ve hızlı bir şekilde işlem yapmasının önünü açtıklarını söyledi. Zolan, “Web-Tapu sistemi ile tapudaki yoğunluğu ve insanlarımızın daha rahat işlem yapabilmesi adına proje gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi olarak imzaladığımız Web-Tapu Sistemi ile hem Tapu Kadastronun hem de belediyemizin işlem yükü azalacak. Daha hızlı işlem yaparak, daha kısa sürede vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmış olacağız. Denizlimize çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.