26.02.2021, Cuma
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Karagözler Mahallesi’nin su problemi çözüldü

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2020 Perşembe - 12:07 Karagözler Mahallesi’nin su problemi çözüldü

Güney'in Karagözler Mahallesi'nde mevsime bağlı kuraklık nedeniyle yaşanan içme suyu sıkıntısı, açılan sondaj kuyusu ve iletim hatlarının tamamlanmasıyla sona erdi.

A- A+

Mevsime bağlı yaşanan kuraklık nedeniyle mevcut içme suyu sondaj kuyusu debisi azalan Karagözler Mahallesi Muhtarı Ramazan Gergin, yaşadıkları içme suyu sıkıntısı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a iletti. Zolan’ın talimatı üzerine harekete geçen Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), bölgede başlattığı çalışma ile bir içme suyu sondaj kuyusu açtı. Sondaj kuyusundan saniyede 15 litre debiye sahip su elde edilirken, proje için 500 metre içme suyu hattı ve 200 metre elektrik iletim hattı döşenerek sistem devreye alındı. Kısa zamanda tamamlanan çalışmayla Karagözler Mahallesi’nin içme suyu sorunu çözüldü.

GERGİN: ZOR GÜNÜMÜZDE BİZİ YALNIZ BIRAKMADILAR

Karagözler Mahalle Muhtarı Ramazan Gergin, Büyükşehir Belediyesinin zor günlerinde yanlarında olduğunu söyleyerek, “Sayın Osman Zolan başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizi bu dar ve zor günümüzde tüm Büyükşehir DESKİ çalışanlarımız ile birlikte yalnız bırakmadı. Gece gündüz demeden çalıştılar bizi mağdur etmediler. Allah bin kere razı olsun. Emeği gecen Büyükşehir DESKİ çalışanlarımıza, Daire Başkanımıza, Genel Müdürümüze ve Sayın Osman Zolan Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ZOLAN: SU OLMADAN YAŞAM OLMAZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, özellikle son yıllarda mevsimsel etkilere bağlı olarak su debilerinde azalmalar yaşandığını, bu kapsamda vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını karşılamak için kentin dört bir tarafında çalışmalar yaptıklarını belirtti. DESKİ ile birlikte bugüne kadar 200 dolayında sondaj kuyusu açtıklarını kaydeden Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Çok şükür şehrimizde bugüne kadar birçok alt yapı sorununu çözdük ve çözmeye de devam ediyoruz” dedi. Su olmadan yaşamın olamayacağını vurgulayan Başkan Zolan, herkesi suyu israf etmeden kullanmaya davet ederek, “Vatandaşlarımızın Türkiye’nin en temiz ve kaliteli suyuna ulaşmaya devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hizmetimiz Karagözler Mahallemize hayırlı olsun. Allah’ım hep beraber güzel hizmetleri yapmayı nasip etsin.”