24.01.2022, Pazartesi
-7 °C / 2 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir İtfaiye ekipleri, yangın bölgesindeki çalışmalarını...

Büyükşehir İtfaiye ekipleri, yangın bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor

Haber Merkezi - 31 Temmuz 2021 Cumartesi - 14:56 Büyükşehir İtfaiye ekipleri, yangın bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, Antalya’nın Manavgat ile Muğla’nın Marmaris ilçelerinde devam eden orman yangınlarında, söndürme faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, yangın bilgisinin ardından Başkan Osman Zolan’ın talimatıya Manavgat ve Marmaris’e sevk edilmişti. Denizli ekipleri, Manavgat yangın bölgesinde 2 arazöz, 1 ilk müdahale arama-kurtarma aracı, 20 tonluk su tankeri ve 10 personelle söndürme çalışmalarına destek veriyor. Ekipler, Manavagat merkez, Hocalı, Avasun, Sevinç ve Kalemler mahallelerinde yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına katıldı.

 

Marmaris yangın bölgesinde ise, 1 ilk müdahale aracı, 1 arazöz, 1 su ikmal aracı ve 7 personel çalışmalara katılıyor. Marmaris’te ise, İçmeler’deki Marmaris Uygulama Oteli çevresindeki orman yangınının kontrol altına alınmasının yanı sıra, Armutalan mevkisi ile Hisarönü Mahallesi’ndeki yangın söndürme ve su takviyesi çalışmalarına görev aldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çalışmaların bir an evvel tamamlanarak devletin tüm imkanları ile yaraların sarılacağını belirterek “Duamız, en az zararla en kısa zamanda yangınların kontrol altına alınmasıdır. Tüm Antalya ve Muğla halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.