28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir itfaiye ekipleri 2021’de 6 bin...

Büyükşehir itfaiye ekipleri 2021’de 6 bin 664 olaya müdahale etti

Haber Merkezi - 22 Ocak 2022 Cumartesi - 11:19 Büyükşehir itfaiye ekipleri 2021’de 6 bin 664 olaya müdahale etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 2021 yılında 6 bin 664 olaya müdahale etti. Ekipler; Denizli, Antalya ve Muğla’daki orman yangınlarında da görev aldı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, 2021 yılında yoğun bir mesai geçirdi. İl genelindeki 42 istasyonda görev yapan ekipler, geçtiğimiz yıl 4 bin 140 yangına müdahale etti. Ayrıca 2 bin 5 kurtarma operasyonu gerçekleştiren itfaiye ekipleri, 519’u trafik kazası olmak üzere toplam 6 bin 664 olaya müdahalede önemli rol oynadı.

Geçen yıl Denizli, Antalya ve Muğla’da çıkan orman yangınlarının söndürülmesinde de görev alan ekipler, İçişleri Bakanlığı ve Denizli Valiliği tarafından “Teşekkür Belgesi” ile ödüllendirildi.

Öte yandan, su altı arama kurtarma ekipleri ile 4 ayrı vakaya müdahalede bulunan itfaiye ekipleri, covid-19 salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında da vatandaşların acil ihtiyaçlarını giderme çalışmalarına katıldı.

44 BİN 500 KİŞİYE YANGIN EĞİTİMİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, yangın, trafik kazası ve kurtarma operasyonu gibi olayların yanı sıra istenmeyen olayların yaşanmasını engellemek içinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlara yönelik eğitim çalışması gerçekleştirdi. Bu faaliyetlerde 44 bin 500 kişiye yangın eğitimi verildi.

Haberin DevamıReklam

“Önce tedbir” politikası ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir İtfaiye, kentteki 964 iş yerini de olası yangın ve kaza gibi tehlikelere karşı denetleyerek, yangın güvenlik raporu verdi.

Hizmet içi eğitim çalışmalarına da önem veren itfaiye, bünyesinde yer alan personele teorik ve pratik olmak üzere toplamda 140 saatlik eğitimle her daim göreve hazır hale getirdi.

“HIZIR GİBİ VATANDAŞLARIN İMDADINA KOŞUYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, itfaiye ekiplerinin vatandaşların can ve malını korumak için 19 ilçe ve 616 mahallede 7 gün 24 saat nöbet tuttuğunu söyledi. Zolan, “Denizli Büyükşehir İtfaiyesi her zaman göreve hazır, bayram, hafta sonu, tatil demeden 365 gün milletimizin hizmetindedir. Vatandaşımızın başı sıkıştığında, bir afet, olumsuzluk olduğunda arkadaşlarımız Hızır gibi vatandaşlarımızın yanında olmak için gayret gösteriyor. Allah’ım onların yokluğunu göstermesin” dedi.

Büyükşehir İtfaiye ekiplerinin geçen yıl yaşanan orman yangınlarında başarılı performansıyla göz doldurduğunu kaydeden Zolan, “Gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin kendi canları pahasına görevlerini ifa etmeye çalışan tüm itfaiye personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.