28.11.2022, Pazartesi
6 °C / 13 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir ekiplerinden karla mücadele çalışması

Büyükşehir ekiplerinden karla mücadele çalışması

Haber Merkezi - 23 Ocak 2022 Pazar - 12:21 Büyükşehir ekiplerinden karla mücadele çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi, dün akşam saatlerinden başlayan kar yağışının ardından yolları açık tutabilmek için 150 araç ve 300 kişilik ekiple müdahalede bulundu.

A- A+

Kar yağışının yaratacağı olumsuzluklara anında müdahale için 150 araç ve 300 personelle ekipler oluşturup, belirlenen noktalarda hazır halde bekleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, gece boyunca yoğun tempoda çalıştı.

Yüksek kesimlerde etkisini hissettiren kar yağışına karşı ekiplerini anında seferber eden Büyükşehir Belediyesi, kar kürüme araçlarıyla şehir merkezi ile birlikte Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çameli, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Sarayköy, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde karla mücadele etti. Gece boyunca çalışarak kendi sorumluluk alnındaki tüm yolları açık tutan ekipler, ihtiyaç olan bölgelerde de tuzlama çalışması yaptı.

Haberin DevamıReklam

MEYDAN VE KALDIRIMLAR TEMİZLENİYOR

Ekipler, yol temizleme çalışmalarının yanı sıra, vatandaşların yoğun olarak kullandığı güzergahlarda bulunan meydan ve kaldırımlarda da kar temizliği gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin bir süre daha devam etmesi beklenen kar yağışına karşı teyakkuz halinde olduğu, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için hazırda beklediği belirtildi.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kar yağışına karşı tüm önlemeleri aldıklarını kaydederek, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için 24 saat sahada olacaklarını söyledi. Sahada çalışan tüm ekiplere teşekkür eden Zolan, sürücülere yola çıkmadan önce mutlaka kar lastiği takmaları, zincir ve çekme halatı gibi önlemleri almaları uyarısını yaptı.