Zolan, Cumhuriyet coşkusunu gençlerle yaşadı – D20Haber
23.06.2024, Pazar
25 °C / 42 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Cumhuriyet coşkusunu gençlerle yaşadı

Zolan, Cumhuriyet coşkusunu gençlerle yaşadı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Ekim 2023 Pazar - 15:27Güncelleme: 29 Ekim 2023 Pazar - 15:29
Zolan, Cumhuriyet coşkusunu gençlerle yaşadı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet coşkusunu Cankurtaran Mesireliği’nde bir araya geldiği Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleriyle yaşadı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Gençlik Buluşması adlı program, Cankurtaran Mesireliği’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Tunahan Birden ve Gençlik Meclisi üyesi gönüllü gençler katıldı.

Haberin DevamıReklam
Gençlerin Türk bayrakları ve 10. Yıl Marşı ile karşıladığı Zolan, Gençlik Meclisi’nin Kent Konseyi çatısı altında birçok proje ve etkinlik yaptığını, gençlerin bu meclis ile tanışmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, yol arkadaşlarıyla beraber 100 yıl önce Cumhuriyet’in kurulduğunu anlatan Başkan Zolan, “Bugün burada hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu şehit ve gazilerime, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarına borçluyuz. Rahmet ve minnetle anıyoruz. Onların emanetine sahip çıkmamız, bayrağımızı dalgalandırmamız, vatanımıza sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Gençliğin enerji anlamına geldiğini, her zaman gençlerin fikirlerine ihtiyaç duyduklarını kaydeden Başkan Zolan, “Gençlik yeni ufuklara açılabilmektir. Sizin bakış açınız çok kıymetli” dedi.

Program kapsamında AFAD’dan deprem konulu eğitim alan gençler geleneksel oyunlarla gün boyu keyifli zaman geçirdi.