13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Denizli Büyükşehir Belediyespor’lu karatecilerden şampiyona öncesi...

Denizli Büyükşehir Belediyespor’lu karatecilerden şampiyona öncesi Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 26 Temmuz 2021 Pazartesi - 10:54 Denizli Büyükşehir Belediyespor’lu karatecilerden şampiyona öncesi Zolan’a ziyaret

Türkiye Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası/Avrupa Kupası Milli Takım Seçme Müsabakalarında Ümit Genç Bayan Takımı Kata Kategorisi'nde şampiyon olan Denizli Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı, Başkan Osman Zolan'ı ziyaret etti.

A- A+

Türkiye Karate Federasyonu tarafından 13-16 Temmuz tarihleri arasında Şanlıurfa’da düzenlenen Türkiye Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası/Avrupa Kupası Milli Takım Seçme Müsabakaları Ümit Genç Bayan Takımı Kata Kategorisi’nde Türkiye şampiyonu olan Denizli Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı sporcuları Damla Su Türemen, Peri Koyuncu ve Aslı Başak Pehlivan ile Karate Takımı Antrenörü Muhammet Kaya, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

“SİZ BİZİM GURURUMUZSUNUZ”

Haberin DevamıReklam

Şampiyon sporcuları tebrik eden Zolan, gençlere “Sizler bizim gururumuzsunuz” dedi. Başarılı sonuçların artarak devam ettiğini kaydeden Zolan, “Türkiye Şampiyonası’nda birinciliği elde ettiniz. Bizim gururumuzsunuz. Denizli Büyükşehir Belediyespor forması altında spor yapan sizleri tebrik ediyorum. İnşallah başarılarınız daim olsun. Sırada Avrupa Şampiyonası var. Ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekeceksiniz. Yeter ki siz aynı performansla mücadeleye devam edin” dedi.

ALTIN KIZLAR FİNLANDİYA YOLCUSU

Karate Takımı Antrenörü Muhammet Kaya’yı da tebrik eden Zolan, “Emeklerinize sağlık, emekleriniz kızlarımızda, sporcularımızda boşa çıkarmadınız. Birlikte ekip ruhuyla başarıya ulaştınız. Yarın inşallah daha güzel, daha başarılı olsun” ifadelerini kullandı. Avrupa Şampiyonası’nda Denizli ve Türkiye’yi gururla temsil edeceklerini söyleyen Karate Takımı Antrenörü Kaya, “Damla Su hem ferdi hem de takım olarak ülkemizi iki ayrı kategoride temsil edecek. Peri ve Aslı Başak ise takım olarak ülkemizi temsil edecek. Damla Su daha önce dünya ikincisi olmuştu, İstiklal Marşımızı okutamamıştı. Yarım kalan hikayesini kızlarla birlikte tamamlayacak ve bizlere bu gururu yaşatacak” diye konuştu. Sporcular da verdikleri destekten dolayı Zolan’a teşekkür ederek, önümüzdeki ay Finlandiya’da gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası’nda ellerinden gelen çabayı göstereceklerinin sözünü verdi.