06.12.2021, Pazartesi
10 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesporlu karateciler, dünya şampiyonasında yarışacak

Büyükşehir Belediyesporlu karateciler, dünya şampiyonasında yarışacak

Haber Merkezi - 17 Kasım 2021 Çarşamba - 13:59 Büyükşehir Belediyesporlu karateciler, dünya şampiyonasında yarışacak

Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcusu Damla Su Türemen ve Peri Koyuncu, Büyükler Dünya Karate Şampiyonası’nda madalya için mücadele edecek.

A- A+

Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda aldıkları başarılı sonuçlarla dikkati çeken Damla Su Türemen ve Peri Koyuncu, Dubai’de düzenlenen Büyükler Dünya Karate Şampiyonası’na katılacak. Denizli’nin altın kızları ilk kez katılacakları Büyükler Dünya Karate Şampiyonası’nda büyük bayanlar kata kategorisinde mücadele edecek. Şampiyonanın büyük bayanlar ferdi kata kategorisinde Damla Su Türemen; Damla Su Türemen ve Peri Koyuncu’nun da bulunduğu sporcular ise büyük bayanlar kata takımı olarak tatamiye çıkacak. 17 yaşındaki Damla Su Türemen ve Peri Koyuncu, Milli Takımın en genç sporcuları olması yanında Olimpiyat Oyunları’ndan sonra karatenin en büyük organizasyonu olma özelliğini taşıyan 25. Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden en genç sporcular olarak da tarihe geçecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyespor Karate Takımı sporcularının kısa süre önce Avrupa’da tarih yazdığını hatırlatarak, aynı başarının dünya şampiyonasında da sürmesini temenni etti.

Henüz 17 yaşında Büyükler Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Büyükşehir’in altın kızlarına yürek dolusu başarılar dileyen Zolan, “Denizlimizin gençleriyle, bizim çocuklarımızla ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah başarıları devam eder. Sporcularımızın şehrimizi ve ülkemizi Avrupa ve Dünyada başarıyla temsil etmesi bizlere büyük gurur yaşatıyor” ifadelerini kullandı.