Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali’ne başvurular başlıyor – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali’ne başvurular...

Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali’ne başvurular başlıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 11:41Güncelleme: 9 Aralık 2023 Cumartesi - 11:42
Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali’ne başvurular başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin üçüncüsünü düzenleyeceği Üreten Kadınlar Festivali’ne başvurular 11-17 Aralık tarihleri arasında kabul edilecek. Festival ise 19-21 Ocak 20224 tarihleri arasında düzenlenecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilkini eylül, ikincisini kasım ayında düzenlediği Büyükşehir ile Üreten Kadınlar Festivali, yoğun talep üzerine üçüncü kez gerçekleştirilecek. Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılması ve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla düzenlenecek festivalin tarihi 19-20-21 Ocak 2024 olarak açıklandı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak festivalde yer almak isteyen kadın girişimciler, başvurularını 11-17 Aralık tarihleri arasında online olarak www.denizli.bel.tr adresinden yapabilecek.

Festivalde yer almaya hak kazanan girişimcilerin 3 gün boyunca satış standının başında bulunacağını taahhüt etmesi isteniyor. Başvuruda,girişimci kadınlarınürettikleri ürün ya da hangi alanda satış yapacağını belirtmesi, merak ettikleri tüm sorular için ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyinin 02582802534-36 numaralı telefonlarını araması gerekiyor.

“KADINLAR BAŞIMIZIN TACI”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilkini geçen Eylül ayında gerçekleştirdikleri Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne yoğun ilgi olduğunu söyledi. Kadın girişimcilerin yoğun talebi üzerine üçüncüsünü gerçekleştirecekleri festivale tüm girişimci kadınları davet eden Zolan, “Üreten kadınlarımızın imkanlarını artırmak için gayret ediyoruz. Kadınlar başımızın tacıdır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışan, üreten kadınların yanında olmaya devam edeceğiz. Kadınların güçlü yürüyüşlerine Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.