Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali sona erdi – D20Haber
05.03.2024, Salı
6 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali sona...

Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali sona erdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 11:28Güncelleme: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 11:28
Büyükşehir Belediyesinin Üreten Kadınlar Festivali sona erdi

Denizli Büyükşehir Belediyesinin üçüncüsünü düzenlediği Üreten Kadınlar Festivali, sona erdi. Sinema sanatçısı Perihan Savaş’ın onur konuğu olduğu festivale yoğun ilgi gösterildi.

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali, 19-21 Ocak tarihleri arasında Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Kadınlar 260 stantta el emeği göz nuru ürünlerini sergileyerek aile ekonomilerine katkı sağladı.

 

Festivalde, konserlerden söyleşilere, çalışma atölyelerinden sihirbaz gösterilerine birbirinden farklı programlara yer verildi. Sinema sanatçısı Perihan Savaş’ın söyleşisi ile başlayan festivalde, Öykü Gürman, konser verdi. “Akademisyen Anne” olarak tanınan yazar Saniye Bencik Kangal, ünlü astrolog Hande Kazanova,Masterchef Büşra Zambak da söyleşiler yaptı. Türk Sanat Müziği’nin sevilen grubu İncesaz Denizlililer için sahne aldı.

Dolu dolu geçen festivalde uzman isimler çini sanatı, sağlıklı beslenme, sosyal medya ile satış alanı oluşturma, uyanış, yüzleşme, kabul, yemek, nefes ve farkındalık çalışması ve evde egzersiz konularında çalışma atölyeleri düzenledi.

Tiyatro gösterilerinin de gerçekleştirildiği festival süresince sihirbaz gösterimi, bando konseri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterimleri ve flashmob etkinlikleri yapıldı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, festival süresi boyunca kadınları yalnız bırakmadı. Stant açan kadınları ziyaret ederek hayırlı işler dileyen, vatandaşlarla sohbet eden Zolan çifti, sanatçıların programlarına da katılarak festival coşkusuna ortak oldu.

Festivalin dolu dolu geçtiğini vurgulayan Zolan, üreten, çalışan kadınların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Üretmenin çok önemli olduğunu, Denizli’nin ve Türkiye’nin üreterek daha ileri gideceğini belirten Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir ayrım göstermeden tüm imkanları ile kadınların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne çok yoğun talep olduğunu kaydeden Zolan, “Hanım kardeşlerimize yeni ufuklar açacak festivalimiz çok güzel geçti. İnşallah ele ele, gönül gönüle şehrimizi daha ileri daha güzele götürmeye hep birlikte gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.