İftar sofrası Dokuzkavaklar Mahallesi’nde kuruldu – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. İftar sofrası Dokuzkavaklar Mahallesi’nde kuruldu

İftar sofrası Dokuzkavaklar Mahallesi’nde kuruldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mart 2024 Pazar - 12:41Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar - 15:13
İftar sofrası Dokuzkavaklar Mahallesi’nde kuruldu

Denizli Büyükşehir Belediyesinin ramazan ayında düzenlediği mahalle iftarı geleneği Dokuzkavaklar Mahallesi ile devam etti.

Her gün farklı bir mahallede iftar yemeği veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, gelenekselleşen iftar sofrasını bu kez Dokuzkavaklar Mahallesi’nde kurdu. Dokuzkavaklar Çarşamba Pazarı’nda verilen iftar yemeğine AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhur İttifakı Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

İftar öncesi alana gelerek vatandaşlarla tek tek selamlaşan Başkan Zolan, hemşehrilerinin ramazan ayını tebrik etti. Zolan, ezanın okunmasıyla vatandaşlarla birlikte dua edip orucunu açtı.

Zolan, daha sonra yaptığı konuşmada, ramazan ayında her gün bir mahalleyi ziyarete giderek aynı sofrada buluştuklarını söyledi. Zolan, “Burada mesele yemek yemek değil, ramazan ayının manevi atmosferini, güzelliğini hep beraber yaşamak. Bu güzelliği bizlere yaşattığınız için her birinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

DOKUZKAVAKLAR’A 9 KAVAK

Dokuzkavaklar Mahallesi’ne başta altyapı olmak üzere birçok hizmet yaptıklarını kaydeden Başkan Zolan, “İçme suyu, kanalizasyon hatları baştan aşağı değişti, ilk kez yağmur suyu hatları döşendi. Mahallemize doğalgazı ulaştırdık. Sonrasında ise modern bir üstyapı ile Dokuzkavaklar parmakla gösterilen bir mahalle haline geldi. İnşallah Dokuzkavaklar Mahallemize daha güzel hizmetler yapmayı Allah’ım bizlere nasip etsin” diye konuştu.

İftar öncesi, Dokuzkavaklar Mahalle Muhtarlığının önüne mahallenin adını taşıyan 9 adet kavak diktiklerine dikkati çeken Başkan Zolan, “Allah’ım inşallah bu mahallemizin güzelliğini artırsın. Ramazan ayınızı tebrik ediyor hep birlikte Kadir Gecemize kavuşmayı diliyorum” ifadelerini kullandı.